Zavrieť

Porady

rizikove tehotenstvo

Zdravim vas, nikde som nenasla odpoved na to co hladam.
mam zamestnankynu, ktora ma pred. termin porodu 28,09,06 ale od 19,06 je vypisana - na papiery od lekara je uvedene, ze choroba- kedze ma byt nastup na matersku najskor 8 tyzdnem pred dnom porodu, to znamena, ze zatial je na pn? - cize do 10 dni ma narok na nahradu prijmu,
takze do 28,06 bude hradit zamestnavatel, potom bude na pn-ke -nemocenske co hradi soc.poist az do doby - 8 tyzdnov pred porodom do 4 augusta - a v tento den jej mam napisat do soc.poist zmenu - nastup na MD aj s potvrdenim zamestn. na ucely naroku.....?
bude to tak spravne?
a tak isto napisem do socialky potvrdenie zamestnavatela + potvrdenie o docasnej praceneschopnosti od lekarka od 11 dna pn-ky az do 4 augusta kedy zacina plynut 8 tyzdnova lehota do porodu?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mercy je offline (nepripojený) mercy

    mercy
    ked pojde na matersku, dostane pravdepodobne od osetrujuceho gynekologa papier (nieco ako PN, len v inom zmysle - nastup na matersku) takze ten den urci viac-menej lekar a nie ty.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    korduľa
    Zdravim vas, nikde som nenasla odpoved na to co hladam.
    mam zamestnankynu, ktora ma pred. termin porodu 28,09,06 ale od 19,06 je vypisana - na papiery od lekara je uvedene, ze choroba- kedze ma byt nastup na matersku najskor 8 tyzdnem pred dnom porodu, to znamena, ze zatial je na pn? - cize do 10 dni ma narok na nahradu prijmu,
    takze do 28,06 bude hradit zamestnavatel, potom bude na pn-ke -nemocenske co hradi soc.poist az do doby - 8 tyzdnov pred porodom do 4 augusta - a v tento den jej mam napisat do soc.poist zmenu - nastup na MD aj s potvrdenim zamestn. na ucely naroku.....?
    bude to tak spravne?
    a tak isto napisem do socialky potvrdenie zamestnavatela + potvrdenie o docasnej praceneschopnosti od lekarka od 11 dna pn-ky az do 4 augusta kedy zacina plynut 8 tyzdnova lehota do porodu?
    dakujem
    PN zanesieš na SP ako vždy, po 10. dni aj s potvrdením zamestnávateľa o príjme.
    Keď ju lekár vypíše na MD dostane od neho podobné tlačivo ako sa dostáva k PN, len sa to volá "Žiadosť o materské", ktoré si ona musí dať potvrdiť od zamestnávateľa. Toto tlačivko treba potom zaniesť na SP aj s potvrdením zamestnávateľa o príjme (keďže si im ho dala už pri PN tak možno nebude treba). Keď si ho príde potvrdiť, zistíš vlastne dátum nástupu na MD a podľa toho vypíšeš RLFO pre SP, na ktorom uvedieš zmenu - nástup na MD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.