Zavrieť

Porady

Usporiadat
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Uz ak sa raz vytvorila celosvetova siet s nazvom internet, tak to nejde zastavit, jedine vypnut. Samozrejme monitorovat ide vsetko, co, kde, kedy, kolko a ako stahuje, ale monitorovanie tolkych pripojeni je takmer nemozne, mozno, pomocou umelej inteligencie by sa to dalo riesit, ale je to velmi komplikovane.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...fuha!..dovolím si pochybovať o tom, že sa celosvetovo zakáže, či zruší internet..možno sa vypne nejaká súčasť,ako napríklad Wikipedia bola chvíľu vypnutá,ale na svete by zastal čas, keby sa nakomplet vypol internet..všetky pripojenia, satelity a čojaviemčo všetko šíri internetový signál-to je blbosť,aby sa to vyplo..!...
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

Och boze, aspon si niekde precitajte o co sa pri ACTA jedna
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...každé čudo tri dni trvá ...

...žiadna kaša sa neje taká horúca , ako sa varí ........

...a USA ????.......he , neverím , že by k tomu dali podnet ...vlastní by ich spapkali na čele s Billom ....

...a to nespomínam argument , že koľko ľudí - tých " špehov " by prišlo o zamestnanie....

...a pirátov neubudne aj tak ...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Tu nejde nejde o nejaké filmy alebo pesničky,tu ide o zámienku,ako prevziať kontrolu nad internetom po celom svete.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aj tu boli v 9/2011 snahy http://www.porada.sk/t176339-blokova...arlamente.html
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

www.martinus.sk/?uItem=59037
nepriatel statu, dobry film alebo podla skutocnosti?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

mecky Pozri príspevok
Och boze, aspon si niekde precitajte o co sa pri ACTA jedna
http://www.linuxexpres.cz/aktuality/...osobni-svobody
komu by sa to chcelo citat
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...tak dám aspoň záver z toho linku:


Co bude dál?

Dál se bude jednat. Uvidíme, jestli deklarace europoslanců bude mít nějaký vliv, nebo jednání stále budou probíhat potají a s veřejností nikdo nebude mluvit. I kdyby se dohodu ACTA nakonec podařilo prosadit, výsledky by byly nejisté... Padělatelských velmocí se nedotkne a prohlídky na hranicích by asi moc neodhalily. Mohli bychom akorát doufat, že se ACTA zaměří spíše na velké ryby, které zneužívají práci jiných a na nelegálních kopiích vydělávají, než na průměrné občany, které by omezovala byrokracií a narušením soukromí. Každopádně se dá očekávat, že by se hodně rozšířilo šifrování a lidé by si špehování nenechali jen tak líbit.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau Pozri príspevok
Tu nejde nejde o nejaké filmy alebo pesničky,tu ide o zámienku,ako prevziať kontrolu nad internetom po celom svete.
...tú majú v podstate už dávno ....ide len o tých pár percent do tej 100 - ky ...
day Pozri príspevok
www.martinus.sk/?uItem=59037
nepriatel statu, dobry film alebo podla skutocnosti?
...už dávno sa na túto tému - čistú skutočnosť ( net bol vtedy ešte len v plienkach ) aj iný film natočil ....

Tri dni Kondora
V oddělení CIA, krytém jako historická literární společnost, pracuje mladý literární vědec Joe Turner. On a jeho spolupracovníci se zaobírají čtením brakové literatury, aby odhalili, zda se někde neobjevují náznaky úniku informací ze CIA, hledají nové informace a nápady. Joe jednoho dne po návratu z oběda najde všechny své spolupracovníky zavražděné. Pod svým krycím jménem Kondor informuje o události centrálu, ale potom mu přijde na rozum, že v ohrození života může být i on...
http://www.csfd.cz/film/7383-tri-dny-kondora/
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Podľa knihy Šesť dní kondora Asi mali malý rozpočet. Ale to je tiež pekne starý film.

Tých debát o autorských právach je veľa. Všetci sa zhodujú v zásadenej veci:

Autor má z toho prd. Typicky speváci

Vydavateľstvá sú nenažrané. Ak by dali normálnu cenu, tak by si to ľudia kúpili. Keď sme pri hudbe. V albume je často jedna pesnička ktorá stojí za to. A kvôli tomu kupovať za drahé peniaze celý album?

Som proti pirátstvu. Ale keď potrebujem robiť na PC niečo základné (konkrétne mám skener a nedodali k tomu rozhranie twain) a nie je k tomu free program. Tak sa pozriem po platenom. A to je drahšie ako HW. Asi ho nekúpim.

Len pre informáciu. Mám kúpené aj také veci ako sú antivirák, TC, winrar...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Fakta o ACTA



K čemu všemu může ACTA vést, pokud bude uplatněno a zavedeno všechno, co ACTA umožňuje:

(1) ISP budou nadále a ještě více identifikovat a sledovat uživatele

(2) ACTA v řadě případů staví ladící programy mimo zákon
...

(3) ACTA staví obcházení DRM mimo zákon, ať už ho využijete či poskytnete jako program či službu

(4) Kopie DVD pro osobní potřebu může být trestným činem

(5) Půjčíte-li čtečku s knihou omezenou DRM někomu dalšímu, porušíte zákon

(6) Porušení autorského zákona jste povinní hlásit

(7) Na hranicích vám mohou prohlédnout telefon, tablet, e-čtečku i přehrávač

(8) DVD přehrávač ignorující nastavení regionu je nelegální

(9) Převést e-knihu omezenou DRM z jedné čtečky do jiné je nelegální

(10) ISP hostující "nelegální" obsah je plně zodpovědný

(11) Celní orgány musí prohledávat obsah zasílané elektroniky

(12) Na hranicích vám mohou zabavit mobil, e-čtečku, tablet, ...

(13) Software na vytvoření kopie DVD je (opět) nelegální

(14) Nestanete-li se udavačem, budete porušovat zákon


Myslite, ze to moze zajst az tak daleko ????

Inak, zo dna na den je vasci problem na nete nieco stiahnut. Cez tyzden zblbol Share rapid, dnes uz aj Ulozto..
.



1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sthruska Pozri príspevok
Podľa knihy Šesť dní kondora Asi mali malý rozpočet....kvalita NIE JE ZÁVISLÁ od rozpočtu ...............a je úplne jedno , či sa jedná o film , hudbu , knihu ....a o politických stranách ani nevravím....Ale to je tiež pekne starý film....ale pekný ( ak mám použiť Tvoj výraz ...).....mne sa viac hodí výraz ....reálny , dobrý , výborný , kvalitný ...Tých debát o autorských právach je veľa. Všetci sa zhodujú v zásadenej veci:Autor má z toho prd. Typicky speváciVydavateľstvá sú nenažrané. Ak by dali normálnu cenu, tak by si to ľudia kúpili. Keď sme pri hudbe. V albume je často jedna pesnička ktorá stojí za to. ...iba jedna a na nej je založený práve marketing ....A kvôli tomu kupovať za drahé peniaze celý album?...ver tomu , že američan sa nebude niekde po warezoch unúvať , radšej zbehne do marketu .....a preto tu ide o aktivitu američanov .....aj o tú aktivitu ...Som proti pirátstvu. Ale keď potrebujem robiť na PC niečo základné (konkrétne mám skener a nedodali k tomu rozhranie twain) a nie je k tomu free program. Tak sa pozriem po platenom. A to je drahšie ako HW. Asi ho nekúpim.Len pre informáciu. Mám kúpené aj také veci ako sú antivirák, TC, winrar...
...a stále zastávam názor , že tu ide o iné ako iba o autorské práva ......Len pre informáciu ( zasa sa vrátim k tej knihe ) ....špionáž trvá od veky vekov a je len na technológiách , kto net ovládne ....Vesmír - špionážne družice ....???.......tak ten už má tých 50 rokov pod patronátom USA .......
Naposledy upravil buchač : 28.01.12 at 16:01
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

kvalita NIE JE ZÁVISLÁ od rozpočtu - to bolo ako vtip
ale pekný ( ak mám použiť Tvoj výraz ...) - súhlasím
iba jedna a na nej - tak som to myslel
ver tomu , že američan sa nebude - akosi neverím

...a stále zastávam názor , že tu ide o iné ako iba o autorské práva ......
Máš pravdu, vždy ide len o peniaze. Je jedno ako to pomenujú a čo preto robia.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

zasah proti megauploadu bol iba pekne nacasovany... Aby politici poschvalovali ACTA, SOPA, PIPA...
vzdy iba ide o penieaze mecenasov, ktori sponzoruju roznymi cestickami politicke strany..

http://dolezite.sk/Iny_pohlad_na_zatrhnutie_Megauploadcom_114.html


a ako a preco vlastne vznikol Holywood? Jedna z teorii je tu:
http://dolezite.sk/The_Pirate_Bay_k_...i_ted_126.html

1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Ak to prejde, NIKDY si nekupim ziadny nosic, NIKDY nepojdem na ziadny koncert, nech ma skusia zdanit za spievanie v sprche a ukazem im moj ...

Ale inac one... je to absolutne ilegalne, cela ACTA a to z dovodu, ze kazdy jeden clovek, co si kupi hoci aj prazdny papier v tescu, plati takzvany autorsky poplatok, na HDD, CD, DVD, memory kartach asi tiez, bez ohladu na to, ze tam budu moje sukromne vlastne fotky z mojho sukromneho vlastneho fotaku, atd..

cize tu ide o peniaze a moc a ziadne autorske haluze..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona Pozri príspevok
Fakta o ACTA

..... dnes uz aj Ulozto...

.....mne baví ....
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Tiež by mňa hnevalo, keby som za moje výtvory namiesto 1mil. dostával iba pár sto tisíc mesačne, či?
A keď k tomu príde, toľko fantasmagórií sme už vo filmoch videli, čítali a ajhľa, koľko sa z toho ani sme sa nenazdali splnilo, Verneho román Cesta na mesiac, Aelita od Tolstého, koho by napadlo, že o pár rokov to bude pravda.
Nie je ďaleko doba, kedy nás budú šmírovať napríklad cez obrazovku TV. Jednoducho vývoj a čím budú modernejšie technológie, tým viac bude treba mať kontrolu nad všetkým, lebo demokracia je pekná vec, ale.....
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Asi príde čas,keď zahodíme všetkú elektrotechniku a našou formou zábavy budú opäť ľudové veselice pri živej hudbe,tradičné jarmoky a podobné,dnes už takmer zabúdané akcie a tradície.
1 0
noel.g noel.g

noel.g je offline (nepripojený) noel.g

najlepsi clanok na sucasnu temu aky som kedy cital. ten kto si mysli, ze ACTA je len o napalenom DVD/CD ci stiahnutej mp3 by si mal doplnit info.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať