Zavrieť

Porady

Aké daňové priznanie?

Dobrý deň,

prosím o informáciu aký typ daňového priznania mám vlastne za rok 2012 podať, ak:
do 15.3.2012 som bola živnostníčkou , moje príjmy boli 0 € a zaplatila som poistné 91,34 € a prijala preplatok zdravotného poistenia 149,21 €
od 15.3.2012 do 2.4.2012 som bola evidovaná na úrade práce bez dávky
od 2.4.2012 zamestnaná až doteraz....

Prosím, ak by sa niekto našiel kto by mi poradil a približne vypočítal sumu, ak:
-informácie o tom, kedy som bola živnostníčkou sú uvedené hore
-informácie o tom, kedy som už zamestnankyňou uvádzam:
HM=4810,56 €, ZP=192,39 €, SP=452,02 €, DzP=253,74 €.

Ďakujem veľmi pekne vopred. Ak nemôžte aspoň o radu o aký typ daňového priznania mám podať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Anka Ha Pozri príspevok
    pohľadávky 0, záväzky 91,34 € na zdravotnom poistnom, ktoré som zaplatila až v máji a v júni....mám doklad iba o tom , že bol v oktobri vyplatený preddavok zo ZP čo je už po ukončení živnosti
    Zrejme máte na mysli preplatok zo ZP .
    Pozrite dobre doklad zo ZP , či z tohto preplatku Vám zdravotná poisťovňa strhla daň(zrážkovú daň), túto mala vysporiadať zdravotná poisťovňa .

    Ja by som vyhotovila daňové priznanie "B " ...pretože ja nevidím, že by bolo všetko na nule u Vás.Už len napríklad záväzky .....

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    tam nebolo nič, poskytovala som len administratívne služby, takže som nebola ani platcom dph ani žiadny majetok , ani sklad

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V akej výške ku dňu ukončenia podnikania boli Vaše pohľadávky, záväzky, stav zásob a majetku ? O tom sa nezmieňujete a toto je dôležitá informácia pri úprave základu dane pri ukončení podnikania .
    Máte doklad o tom, že preplatok zo ZP bol zdanený ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tak vtom prípade, ak si nemala ani stratu z podnikania môžeš si dať urobiť RZD, popr. podať DP typ A

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podmienky na vykonanie RZD (podľa § 38 ZDP)
    - predloženie, resp. doručenie úplnej žiadosti do 15.02.
    - iba príjmy zo ZČ zo zdrojov v SR
    - neuplatnil si postup podľa § 46/2 ZDP (nakladanie so zrážkou)

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    pohľadávky 0, záväzky 91,34 € na zdravotnom poistnom, ktoré som zaplatila až v máji a v júni....mám doklad iba o tom , že bol v oktobri vyplatený preddavok zo ZP čo je už po ukončení živnosti

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    Aha jasné prišiel mi list zo sumou preplatku vo výške 184,20 a preplatie 149,21 po zrazení dane....takže môžem sa spýtať ako bude vyzerať moje daňové priznanie kam čo napísať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.