Zavrieť

Porady

Plastové okna

Včera nám boli vymeniť balkonové dvere za plastové, no a riadne to odfušovali. Dnes prišli "akože opraviť" ale parapetné dosky su zasadené šikmo. Chcem sa len spýtať či je nejaký vyšší kontrolný úrad alebo inštitúcia, ktorá ma taktiež dohľad na podobných podnikateľov. S majiteľom keď sme sa rozprávali tak sa tváril, že jeho sa to už akosi netýka. Urobili sme asi chybu, že sme mu zaplatili už aj druhú časť ceny hneď včera pri montáži. Alebo to reklamovať ešte raz písomne. Pomôže to?
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
S tým platením to bola určite chyba. Jednoznačne spísať reklamáciu, podať doporučene a čakať. Vady musia odstrániť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
iba doplním: reklamáciu pošli na doručenku, lebo v prípade súdneho sporu musíš preukázať uplatnenie reklamácie u zhotoviteľa a nie iba jej podanie na pošte, čo ti potvrdzuje podací lístok.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Veľmi ľutujem, že nemôžem zverejniť názov tej firmy, aby som uchránila neprijemnosti aj ostatných, aby nenaleteli tak ako mi. Ale môžeš vedieť, keď v súčasnosti je x firiem, ktoré montujú plastové okná a nie všetky sú super.
0 0
kolicok kolicok

kolicok je offline (nepripojený) kolicok

Na montáž okien sa tiež vzťahuje záruka. Tá firma by to mala opraviť, ak nie žalovať.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Zostávam ešte pri tejto téme a prosím o pomoc. Poslala som firme, ktorá nám montovala plastové okná reklamáciu - doporučene. Už ubehli 3 týždne a firma nezareagovala. Ako mám postupovať ďalej, posielať ďalšiu urgenciu, volať tam telefonický alebo je ešte nejaká inštitúcia, kde sa treba obrátiť.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ZlaticaB Pozri príspevok
Zostávam ešte pri tejto téme a prosím o pomoc. Poslala som firme, ktorá nám montovala plastové okná reklamáciu - doporučene. Už ubehli 3 týždne a firma nezareagovala. Ako mám postupovať ďalej, posielať ďalšiu urgenciu, volať tam telefonický alebo je ešte nejaká inštitúcia, kde sa treba obrátiť.
Skúsila by som sa obrátiť na slovenskú obchodnú inšpekciu, tam by mali poradiť ako ďalej
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ZlaticaB Pozri príspevok
Zostávam ešte pri tejto téme a prosím o pomoc. Poslala som firme, ktorá nám montovala plastové okná reklamáciu - doporučene. Už ubehli 3 týždne a firma nezareagovala. Ako mám postupovať ďalej, posielať ďalšiu urgenciu, volať tam telefonický alebo je ešte nejaká inštitúcia, kde sa treba obrátiť.
Na vybavenie reklamácie sa vzťahuje 30 dňová lehota. Takže ak ubehli zatiaľ 3 týždne, ešte sú stále v termíne.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Sú síce v termíne ale po skúsenostiach, ktoré s touto fimou máme tak neverím, že ešte zareagujú. Budem rada, ak sa mýlim ....
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

Každopádne od podania reklamácie do 30 dní je povinný vyriešit reklamáciu, ak nie už nesplnili svoju povinnosť a inšpekcia môže zasiahnuť.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ďakujem, skúsim sa obrátiť na tu inšpekciu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Akom mám rozumieť tomu ,že parapety sú šikmo.Parapet musí byť osadený tak aby na ňom nestála dažďová voda ( týka sa to vonkajšieho parapetu)teda by sa dalo povedať ,šikmo.Podpísali ste odovzdávací protokol.Malo by tam byť uvedené niečo ako , že som si prezrel dielo , že je dodané v portiadku a bez závad a podpis. Ak ste to podpísali máte smolu.Pretože v tom prípade ste súhlasili s tým že tie parapety sú na vašu žiadosť šikmo.Nie sú povinný to opraviť zadarmo a bude to len na ich serióznosti.
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

220870 Pozri príspevok
Akom mám rozumieť tomu ,že parapety sú šikmo.Parapet musí byť osadený tak aby na ňom nestála dažďová voda ( týka sa to vonkajšieho parapetu)teda by sa dalo povedať ,šikmo.Podpísali ste odovzdávací protokol.Malo by tam byť uvedené niečo ako , že som si prezrel dielo , že je dodané v portiadku a bez závad a podpis. Ak ste to podpísali máte smolu.Pretože v tom prípade ste súhlasili s tým že tie parapety sú na vašu žiadosť šikmo.Nie sú povinný to opraviť zadarmo a bude to len na ich serióznosti.
Nie tak celkom. exterierový parapet má mať určitý sklon, na interierovom to nieje až také dôležité. Na protokole by malo byť uvedené "Dielo prevzal bez viditelných závad" to neznamená že ak ja namontujem okno hore nohami a podpíše mi niekto protokol, že to tak chcel. Nedá sa všetko skontrolovať hned po montáži, pretože okno by malo ostať zavreté minimálne 24hod podla použitých materiálov.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

ZlaticaB Pozri príspevok
Veľmi ľutujem, že nemôžem zverejniť názov tej firmy, aby som uchránila neprijemnosti aj ostatných, aby nenaleteli tak ako mi. Ale môžeš vedieť, keď v súčasnosti je x firiem, ktoré montujú plastové okná a nie všetky sú super.
Napiš mi formou súkromnej správy o akú firmu ide. Ďakujem.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

paul Pozri príspevok
Nie tak celkom. exterierový parapet má mať určitý sklon, na interierovom to nieje až také dôležité. Na protokole by malo byť uvedené "Dielo prevzal bez viditelných závad" to neznamená že ak ja namontujem okno hore nohami a podpíše mi niekto protokol, že to tak chcel. Nedá sa všetko skontrolovať hned po montáži, pretože okno by malo ostať zavreté minimálne 24hod podla použitých materiálov.
Ahoj.

A to už po pdpísaní protokolu neplatí v stavebníctve záruka a skryté závady?

Ka Mil
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

chcem sa spýtať, či neviete, aký by mal byť postup...
po namontovaní plast. okien sa jedno samé zatvára a 4 ks žalúzíí sú ukončené krivo a tie vodiacie pásky uprostred lamiel sa dole krčia - je tam tej látkovej pásky asi o 10 cm viac ... záloha na okná bolo zaplatená vopred a mám chuť zvyšok ceny uhradiť až po odstránení týchto síce malých ale predsa len závad nedostatkov... dúfam, že rozmýšľam správne
Naposledy upravil Heni : 20.10.08 at 06:58
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Heni Pozri príspevok
dúfam, že rozmýšľam správne
Samozrejme. Nič neuhrádzať, pokiaľ sa závady neodstránia.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Heni Pozri príspevok
chcem sa spýtať, či neviete, aký by mal byť postup...
po namontovaní plast. okien sa jedno samé zatvára a 4 ks žalúzíí sú ukončené krivo a tie vodiacie pásky uprostred lamiel sa dole krčia - je tam tej látkovej pásky asi o 10 cm viac ... záloha na okná bolo zaplatená vopred a mám chuť zvyšok ceny uhradiť až po odstránení týchto síce malých ale predsa len závad nedostatkov... dúfam, že rozmýšľam správne
Ahoj Heni, pozdravujem Ťa, ja som sa ešte nerozhodla.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

branislavp Pozri príspevok
Ahoj Heni, pozdravujem Ťa, ja som sa ešte nerozhodla.
ja to už mám za sebou

a už viem, ktorej firme by som sa určite vyhla
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ROBIN111 Pozri príspevok
Samozrejme. Nič neuhrádzať, pokiaľ sa závady neodstránia.
dík, mne už dva týždne tvrdia, že: "samozatváranie okien a aj nerovné ukončenie žalúzií je normálne"... a mne sa to normálne nezdá
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Preco sa neda napisat firma , s ktorou nemas dobre skusenosti? Ma to tento server niekde v podmienkach? Nieco mi uslo?

Ja si myslim, ze je spravne upozornit na taketo firmy a kludne by som napisal aj ja meno firmy, ktora mi v Ziline pekne dohvizdila barak.....

A to sa tvarili ako velky odbornici. Vyhodil som ich a skoda, ze som im zaplatil 120 litrov....... A este mal tu drzost sa opytat, ci ideme pokracovat. Strecha mala stat takisto cca 120, no to by som si dal. Spravil som ju za 65 a bez nejakych problemov. Za tri dni poli folia s latami a na dalsi tyzden prisli dorobit pokladku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať