Zavrieť

Porady

Chyba v daň.priznaní

Vitam medzi Vami! Doteraz som Poradu iba čítala, ale vykutrala som problém.
Firma za rok 2003 zaučtovabla do nákladov odvody za zamest. Doteraz tie odvody neboli uhradené a tuším že tak skoro ani nebudú uhradené. Mám podať opravné daň.priznanie, alebo za rok 2004 mám to dať ako pripoč.položku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    V roku 2004 by som to ako pripočítateľnú položku nedávala. Malo by sa podať opravné daň. priznanie za r. 2003. Záleží aj na tom, o akú čiastku ide a aký bol daňový základ + alebo -. Treba to zvážiť. Ak sa zvýši daň. základ, a vyjde daň. povinnosť, potom treba počítať aj s penálmi.

    emília1 je offline (nepripojený) emília1

    obyčajný ľud emília1
    Ono to nie je veľká suma - 1 pracovník min.mzda. Daňové priznanie bolo aj tak mínusové a hoci by som dala opravné daň.priz.tak aj tak by som nebola v pluse.
    Takže aj tak radíš opravné ,alebo strčiť hlavu do piesku a o ničom akože nevedieť ?!!

    Mila je offline (nepripojený) Mila

    Mila
    Urob opravné DP. Budeš to mať v poriadku a ako hovoríš dodanenie tam nebude a ešte si si ani neuplatnila stratu, tak by ti ho ani nemali vyrubiť.A hlavne nebudeš musieť mať v hlave chybu, ktorú si urobila, keď ti príde kontrola.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    V každom prípade odporúčam podať opravné daňové priznanie. Daňový úrad to pokutovať nebude, ale pri prípadnej daňovej kontrole pri nesprávne vyplnenom daňovom priznaní pokutu určite vyrúbia, aj keď ide o daňovú stratu.

    Chyba v daň.priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.