Zavrieť

Porady

výpis za zamestnanca

,
prezradte mi prosím kam mam všade zaslať vypis za zamestnanca ked sa mu blíži výplatný termin. do SP som posielal,do ZP tiež ale neviem čo mam poslať na DU.je na to dake tlačivo? dik.moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    robor Pozri príspevok
    odvody su mi jasne ale neviem ako čo mam vlastne poslat na tren DU. nie som učtovník a ešte učtovnika ani nemam..zatial si ho ani nemožem dovolit tak preto zhanam info
    Na DÚ zasielaš: prehľad o príjmoch zo závislej činnosti, o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z týchto príjmov, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny mesiac pre rok 2012

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Predpokladám, že nemáš program na mzdy, ale stiahni si zo stránky drsr.sk aplikáciu e-Dane a potom vyplň: Daňové dokumenty - Daň zo závislej činnosti - Prehľad o zrazených a odvedených....2012.
    Ak máš tlačiareň, vytlač, ak nie, podľa toho si vypíš ručne, tlačivo Prehľadu majú na DÚ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    robor Pozri príspevok
    ,
    prezradte mi prosím kam mam všade zaslať vypis za zamestnanca ked sa mu blíži výplatný termin. do SP som posielal,do ZP tiež ale neviem čo mam poslať na DU.je na to dake tlačivo? dik.moc
    Aký výpis? Odvody posielame mesačne, rovnako aj prehľad o mzdách na DÚ.
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...82XzBfMlFTRzk!
    Ale zasielame to až po zaplatení mzdy, odvody v rovnaký deň ako mzdu a, daň do 5 dní. A mesačný prehľad do konca mesiaca po mesiaci, v ktorom je vyplatená.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Za zamestnancov sa posiela:

    do SP - mesačný výkaz
    do ZP - mesačný výkaz - do každej poisťovne, v ktorej sú zamestnanci poistený
    na DÚ - Prehľad

    robor je offline (nepripojený) robor

    robor
    odvody su mi jasne ale neviem ako čo mam vlastne poslat na tren DU. nie som učtovník a ešte učtovnika ani nemam..zatial si ho ani nemožem dovolit tak preto zhanam info

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Na DÚ sa posiela Prehľad, vždy mesačne, do konca mesiaca... teraz sa podáva za jún do konca júla.
    Rýchlo si nájdi účtovníčku, mzdy nie su sranda, a DU sa nese...re, rozdáva pokuty za nepodanie.

    V prílohe máš tlačivo

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    robor Pozri príspevok
    ok..vdaka všem..zatial
    Ešte taká maličkosť. Keď zamestnávaš nejakého zamestnanca, či je to Dohodár, alebo hlavný pracovný pomer, ty ako zamestnávateľ sa musíš prihlásiť na SP (následne prihlásiš svojho zamestnanca), výkazy na SP sa zasielajú elektronicky, to si musíš spísať s nimi dohodu a dostaneš prihlasovacie údaje. Na zdravotnej poisťovni sa prihlasuješ len ak je to hlavný pracovný pomer, u dohodára sa nemusíš. prihlasovať a na DÚ sa musíš tiež registrovať k dani zo závislej činnosti a až tak zasielať výkazy. Nikde som nepostrehla, že toto máš v merku.

    výpis za zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.