Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Brat si v r. 2006 neuplatňoval daňový bonus na dieťa. Teraz si chce podať DP a tam si ho žiadať. Ale bol zamestnaný do 30.11., potom bol od 1.12. do 7.12. evidovaný na ÚP lebo menil zamestnávateľa a od 8.12. je znovu zamestnaný. Môže si žiadať DB celých 6.480,- alebo za december nemá nárok? Ďakujem
Usporiadat
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Nárok na daňový bonus si môže daňovník uplatniť, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol príjem aspoň 6-násobku minimálnej mzdy ... čo za rok 2006 činí 6*[(6900*9+7600*3)/12] = 42 450 Sk
a DB si uplatní v plnej výške 6480 Sk.
Naposledy upravil matafe : 02.01.07 at 10:44 Dôvod: opravenie údajov vo výpočte
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Jozef Mihál
Nesúhlas .
Predpokladám, že nesúhlas bol s mojím príspevkom, kt. som vymazal, lebo bol úplne nesprávny
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

matafe
Nárok na daňový bonus si môže daňovník uplatniť, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol príjem aspoň 6-násobku minimálnej mzdy ... čo za rok 2006 činí 6*[(6500*9+7600*3)/12] = 42 450 Sk
a DB si uplatní v plnej výške 6480 Sk.
Iba doplním,uvádza sa to v § 33 Zákona o dani z príjmov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... výsledok je dobrý .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Už je výsledok dobrý, pre istotu link na komentár k § 33:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=37052
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Prosím Vás,ako to je s daňovým bonusom,keď dieťa opakuje ročník,napríklad tretí ročník učňovskej školy,alebo vysokej školy?Píše sa o tom niekde v zákone?Nenašla som to.Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema
Prosím Vás,ako to je s daňovým bonusom,keď dieťa opakuje ročník,napríklad tretí ročník učňovskej školy,alebo vysokej školy?Píše sa o tom niekde v zákone?Nenašla som to.Ďakujem.
§ 37
Spôsob preukazovania nároku na zníženie základu dane a na daňový bonus

(1) Nárok na zníženie základu dane preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122)

a) predložením dokladu o oprávnenosti nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 1 písm. b) a § 11 ods. 5 vystaveným oprávneným subjektom poskytujúcim služby podľa § 2 písm. u) a v) a vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela), (táto zmena nodobúda účinnosť od 1.januára 2006 pozn. Porada.sk)
b) posledným rozhodnutím o priznaní dôchodku alebo dokladom o ročnom úhrne vyplateného dôchodku (§ 11 ods. 2), ak suma takéhoto dôchodku v úhrne nepresahuje sumu ustanovenú v § 11 ods. 1 písm. a).

(2) Nárok na priznanie daňového bonusu preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122)

a) predložením dokladu o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu na vyživované dieťa a potvrdením školy, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti57) sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom, 125) alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,
b) potvrdením príslušného územného úradu o tom, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti57) sa považuje za vyživované a nemôže sa sústavne pripravovať na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz, alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,
c) predložením dokladu o tom, že mladistvý zamestnanec nadobudne plnoletosť131c) alebo sa považuje za invalidného rozhodnutím o priznaní invalidného dôchodku alebo o odňatí invalidného dôchodku.

(3) Doklady uvedené v odseku 1 písm. a) a b) platia dovtedy, kým nedôjde k zmene údajov v nich uvedených. Potvrdenie školy o tom, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti57) sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom, platí vždy na školský rok, na ktorý bolo vydané. Platnosť dokladov uvedených v odseku 1 písm. b) je podmienená tým, že zamestnanec každoročne potvrdí podpisom vo vyhlásení (§ 36 ods. 6) platnosť rozhodnutia o priznaní dôchodku. Doklady platia za predpokladu, že u zamestnanca a ním vyživovaných osôb sa nezmenili skutočnosti rozhodujúce na priznanie nezdaniteľnej časti základu dane [§ 11 ods. 1 písm. b)] a daňového bonusu.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

No, moc tomu nerozumiem.Doniesol mi doklad,ale až teraz som si všimla,že má 2x tretí ročník učňovskej školy.Tweety vysvetli mi to prosím Ťa polopate,lebo ak už nemal nárok,ešte v RZ mu to mozem opraviť.Dík.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema
No, moc tomu nerozumiem.Doniesol mi doklad,ale až teraz som si všimla,že má 2x tretí ročník učňovskej školy.Twenty,vysvetli mi to prosím Ťa polopate,lebo ak už nemal nárok,ešte v RZ mu to mozem opraviť.Dík.
Napíš koľko má rokov, pretože aj to je veľmi dôležité.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Chodí na Stredné odborné učilište.Jedno potvrdenie je rok 2005/2006 3 ročník a druhé je 2006/2007 3 ročník.Teraz 4.1.2007 mal 19 rokov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vema
Chodí na Stredné odborné učilište.Jedno potvrdenie je rok 2005/2006 3 ročník a druhé je 2006/2007 3 ročník.Teraz 4.1.2007 mal 19 rokov.
Nárok na DB určite má, za prvé, ešte neukončil školu, a za druhé aj vek splńa, nemá ešte po 25.roku života.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nárok na DB je, pretože študuje v dennom štúdiu na strednej škole, nie je podstatné, že opakoval ročník. A keďže má menej ako 25 rokov, má nárok na DB.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Veľmi pekne obom ďakujem.Na školení sa dohadovali o opakovaní ročníka a daňovom bonuse,asi som to zle zachytila a pochopila.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Niečo iné by bolo opakovanie ročníka na VŠ.
0 0
makovnik1 makovnik1

makovnik1 je offline (nepripojený) makovnik1

Jozef Mihál
Niečo iné by bolo opakovanie ročníka na VŠ.

Prečo? Ked by opakoval napr. prvý ročník denného štúdia na VŠ, tak nemá nárok na DB? (vek by mal cca 20 rokov).

A konkrétne mám prípad, že v druhom ročníku VŠ na Slovensku prerušila a teraz už druhý rok študuje v USA. Daňový bonus vyplácam (aj PnD má zamestnanec vyplácané) . Robím chybu?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie .
0 0
andykas andykas

andykas je offline (nepripojený) andykas

Dobrý deň, mňa by zaujímalo či má nárok aj zamestnanec, ktorý má dieťa na vysokej škole (denné štúdium), ale popri tom je študent zamestnaný na 10 h týždenne ako riadny zamestnanec. Má nárok na daňový bonus?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

andykas
Dobrý deň, mňa by zaujímalo či má nárok aj zamestnanec, ktorý má dieťa na vysokej škole (denné štúdium), ale popri tom je študent zamestnaný na 10 h týždenne ako riadny zamestnanec. Má nárok na daňový bonus?
Áno, má nárok na DB.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

To, že denný študent popri škole aj pracuje, nemá vplyv na DB rodiča takéhoto študenta.
0 0
andykas andykas

andykas je offline (nepripojený) andykas

matafe
To, že denný študent popri škole aj pracuje, nemá vplyv na DB rodiča takéhoto študenta.
No super, ja som bola v tom, že keď začne robiť už nemá nárok na DB. Moc krát dík.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať