Zavrieť

Porady

Vzťahuje sa výpovedná lehota pri TPP na dobu určitú?

Pracujem vo firme prvý rok. Platnosť prac.zmluvy mám od 1.3.2016 do 28.2.2017. Chcem dať výpoveď a nastúpiť u nového zamestnávateľa 1.3.2017. Aké mám reálne možnosti to uskutočniť? Potrebujem podať výpoveď v 12/2016 a bude mi plynúť 2-mesačná výpovedná lehota? Aké mám práva a povinnosti v TPP na dobu určitú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    PP na dobu určitú skončí 28.2. , nemusíš teda dávať žiadnu výpoved. Od 1.3. budeš môcť nastúpiť .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slevin203 Aká mi vyplýva povinnosť to oznámiť zamestnávateľovi? Ústne, písomne, aké obdobie vopred? Myslím že by nebolo z mojej strany korektné oznámiť mu to deň pred ukončením zmluvy.
    Tweety A čo chceš oznámiť? Ak sa nedohodnete na jej predlžení , PP na dobu určitú končí zo zákona dátumom doby určitej. Nemáš žiadnu povinnosť oznámiť ukončenie, to je uvedené priamo v zmluve..
    slevin203 To znamená aj takú alternatívu, že 28.2. budem v práci a 1.3. nenastúpim?
    Tweety Zmluvu máš do 28. 2. to jej posledný pracovný den. 1.3. už nenastúpiš, pretože zmluva skončila.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovný pomer na dobu určitú končí dňom dohodnutým v pracovnej zmluve. Nie je potrebné dávať výpoveď, ak je predpoklad že zamestnávateľ s tebou počíta aj ďalej, bolo by vhodné mu aspoň ústne oznámiť že uplynutím doby určitej končis
    Naposledy upravil veronikasad : 29.11.16 at 16:20
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slevin203 Ďakujem. Má zamestnávateľ právo ma nejakým spôsobom nasilu držať? Myslím či neexistuje nejaká kľučka, ktorou by nemusel prepustiť ku koncu prac.zmluvy.
    veronikasad Nemá, aj keď mu to oznámis posledný deň. Nepodpisuj dodatok k pracovnej zmluve
    Tweety PP na dobu určitú zo zákona končí dátumom tejto doby uvedenej v PZ. Samozrejme za predpokladu, že sa obe strany nedohodnú na jej predlžení.
    slevin203 Predpokladajme že sa chcem zachovať korektne, nezastávam jednoduchú pozíciu, koľko vopred mu to mám aspoň ústne oznámiť?
    Tweety Nemáš zákonnú povinnosť mu oznamovať, že PZ končí, ved jeden výtlačok zmluvy má, tak vie, kedy končí. Ale samozrejme mu to môžeš spomenúť.
    veronikasad Nie je stanovená žiadna zákonná lehota, ak máš istú prácu, môžeš mu to oznámiť aj hned
    Katy a R zamestnávateľ veľmi dobre vie, že váš zmluvný vzťah končí. netreba mu oznamovať. Ale pozor - tvojou povinnosťou je dodržať podmienky pri skončení PP ... napr odovzdať všetko, čo máš nafasované, pomôcky .. ak bude treba uzávierku a pod. (nevieme, čo všetko ? - podľa zaradenia a charakteru práce)
    slevin203 Má zákonom stanovenú lehotu zamestnávateľ v akom termíne má predlžovať pracovnú zmluvu?
    Tweety Nie, nemá.
    veronikasad Dodatok k pracovnej zmluve je platný len po obojstrannom podpise. Ak s predĺžením nesuhlasis, nič nepodpisuj. Pracovný pomer skončí dohodnutým dňom.
    slevin203 Ďakujem za odpovede.
    slevin203 Platí ešte že PN neovplyňuje termín ukončenia PP na dobu určitú? Teda že ak mi skončí PP na dobu určitú počas PN tak je tento dátum platný a nedá sa nejako zmeniť ani presunúť?
    slevin203 Teda som na PN, prac.pomer na dobu určitú mi skončí, a ja normálne pokračujem v PN?
    veronikasad Áno. Ak bude PN trvať aj po 1.3. a k novému zamestnávateľovi hneď nenastúpis,nezabudni v prísl. zdr.poisyovni predložiť potvrdenie o poberaní nem.davok zo soc.poistovne (SP ho posiela dosť oneskorené). Platiteľom zdr.poistenia bude štát
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    už síce odpoveď máš - zopakujeme - PP končí tak, ako máš v zmluve. (ak nič nespravíš - teda ak chceš skončiť, netreba nič robiť)
    ak neveríš pozri § 59 ZP, tento § platí aj k tomuto, čo sa pýtaš: "Platí ešte že PN neovplyňuje termín ukončenia PP na dobu určitú?"
    cit z § 59: (2) Pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej doby.
    slevin203 Ešte raz ďakujem za odpovede.

    Vzťahuje sa výpovedná lehota pri TPP na dobu určitú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.