Zavrieť

Porady

Faktúrovať s DPH alebo bez DPH

Pekný deň prajem Vám všetkým!

Chcela by som Vás požiadať o radu :

Sme platcom DPH. Robíme pre firmu A v ČR omietky. My pre českú firmu fakturujeme bez DPH. Museli sme však postúpiť časť prác druhej Slov.firme- formou subdodávky . Teraz sa nevieme dohodnúť či táto slov. firma nám má faktúrovať práce s DPH alebo bez DPH

Prosím ,prosím poraďte mi !
Už som s toho nešťastné
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Predmet dane v ČR - takže Slovenská spoločnosť A bude faktúrovať Slovenskej spoločnosti B bez slovenskej DPH avšak podľa mňa vznikne povinnosť registrácie sa v ČR keĎže daná slovenská spoločnosť nemá na koho preniesť daňovú povinnosť a tým pádom by mala faktúrovať slovenskej spoločnosti B s českou DPH

    je tu toho veľa popísané ja som bol na školení kde mi tvrdili že subdodávka je súčasť celej dodávky a posudzujeme to ako celok (to znamená že povinnosť registrácie by v ČR nevznikla). Bohužial po skúsenostiach v praxi a názorov iných odborníkov som zistil že pani školiteľka podľa všetkého nesprávne posúdila tento stav a každý obchodný vzťah posudzujeme samostatne. Najlepšie si je však zavolať na finančný úrad Praha 1 a tam vám povedia či sa má daná sk spoločnosť registrovať alebo nie (môj názor je že ano, začala vykonávať podnikatľskú činnosť v ČR ktorá je predmetom dane a nie je na koho preniesť daňovú povinnosť)

    Faktúrovať s DPH alebo bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.