Zavrieť

Porady

da sa pomylit pri testoch DNA?

dobry vecer,mam otazku ohladom zapretia otcovstva.je mozne aby sa na biologii pri testoch stala chyba?mam malu dcerku a testy ukazali,ze nieje otec otcom,comu moc nechapem a neverim,lebo som ineho muza nemala a moja dcera je ako cez kopirku s nim.vraj do jedneho roka mozu byt vysledky skreslene,kedze dieta nema to DNA uplne.mozete mi poradit?dakujem
arizona kolko percent ti ukazali testy? Lebo ziaden test nepotvrdi otcovstvo na 100%.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pomýliť sa da, ak by niekto zamenil vzorky, či uz náhodou alebo náročky dodal inú vzorku.
    Inak je výsledok vylučujúci otcovstvo 99,9% .
    DNA sa nevyvíja, uz prvá bunka budúceho človiečika ju ma takú ako aj dospelý jedinec.
    palca prvy krat si robil testy on sam a nevidela som ako,ale vysledok bol negativny.a druhe robili v BA a tiez som sa s nim nestretla a nevidela som vytery,len viem,ze tam bolo vzoriek viac.vraj sud robi taketo testy az po jednom roku dietata a trva to dlhsie a u nas to bolo behom 2 mesiacov vsetko aj s vysledkami.dokonca druhe testy mali horsie vysledky ako tie prve,kde som figurovala aj ja ako matka.
    Peggynka Tomu nechápem,u nás to trvalo 5dní a súdnoznalecký majú za 20dní.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Vyvratit sa da na 100% a potvdit na 99,99%. Ak to test vyvratil, tak je namieste sa velmi hlboko rozpamatat....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Možno to bol vééééééľmi hlboký prienik...
    palca tak neviem ci je namieste aj to,ze testy kde som ja figurovala ako matka vysli este horsie ako tie kde nie.
    gypsynka A je potvrdené, že ty si matka? Nevymenili deti?
    josezkral Si hlboko zaťala
    Lebo ak by ona nebola matka, tak by bola sakra náhoda, keby on bol otec!!
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Informácia zo stránky :medgene.com:
    Aký spoľahlivý je test určovania otcovstva?
    Nami používaná metóda analyzuje mikrosatelity na 16 rozličných miestach ľudskej DNA.Pokiaľ nie je otcovstvo vylúčené, udáva sa pravdepodobnosť otcovstva ako štatistický výpočet (tzv. likehood-faktor). Tento je v normálnom prípade výrazne vyšší ako 99,9%. 100% pravdepodobnosť nemôže byť dosiahnutá, keďže (extrémne nepravdepodobná) možnosť 2 jedincov, ktorý sa vo všetkých 16 vyšetrovaných mikrosatelitoch zhodujú, zotrváva.V prípade, že viac ako 2 zo 15 markerov sa nezhodujú, otcovstvo sa prakticky vylučuje.
    Zadaj si do vyhľadávača -spoľahlivosť testov DNA a dozvieš sa viac.Mimochodom,už sa robia aj prenatálne testy otcovstva (z krvi tehotnej ženy).
    Naposledy upravil Peggynka : 20.11.14 at 21:15 Dôvod: doplnenie
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    palca v spolocnosti medgene mi povedali,ze u tak maleho dietata mozu byt vysledky skreslene a niektore testy ani niesu mozne.dokonca ani krv nieje dostatocny material na 100% vysledok.tak ja uz neviem
    Peggynka My máme skúsenosti s geneton.sk.Medgene sú nejakí amatéri,keď na stránke tvrdia niečo iné.
    palca Tak ono je to asi aj taky biznis,vycitala som,ze na slovensku sudy robia testy DNA az po jednom roku dietata.co nieje moj pripad.a v medgene uz sa stalo,ze sa pri vysledkoch pomylili.
      zbaliť

    zlatyca je offline (nepripojený) zlatyca

    Vylúčený člen zlatyca
    Kedže ide ako píšeš o ZAPRETIE otcovstva

    a tvrdíš " kedze som spala len s nim ",

    tak sa divím, že sa takýmto " prvy krat si robil testy on sam a nevidela som ako,ale vysledok bol negativny.a druhe robili v BA a tiez som sa s nim nestretla a nevidela som vytery,len viem,ze tam bolo vzoriek viac. "

    zaoberáš.



    PS

    Ak píšeš pravdu, tak to vyzerá, že :

    - on je otcom

    - snaží sa vykrútim

    - spala si s nesprávnym



    Z toho plynie mravné poučenie :

    - nie každý teoretický otec sa po zreálnení otcovstva správa ako otec

    - ak sa až po testoch DNA začne tváriť ako otec, nie je to perspektívny partner

    - musíš si lepšie nastaviť kritériá s kým a ako spať / spávať
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    palca On je otcom a dokonca to aj potvrdil.len tie testy mi nejdu do hlavy.
    Mila123 ako to potvrdil, keď testy sú také aké sú.....
    Peggynka
      zbaliť
    arizona zazrak je aj to, ze u par mesacneho dietata niekto tvrdi, ze je presna kopia svojho otca....
    mareko ..a nie síce zázrak, ale istotne je čudné, keď si dá niekto robiť testy DNA ...ktovie prečo?
    palca je to presne devat mesiacov.a ja som uplne iny tip ako partner s ktorym to dieta mam.by bolo treba vidiet!ja som si ista na 1000%,kedze som spala len s nim,ved niesom panna Maria a duch svaty to tiez nebol.je teda mozne,ze moze byt chyba,ked to robi clovek?
    Peggynka Robia to prístroje,chyba sa môže stať,ale nie je problém urobiť testy znova (v inom laboratóriu).
    josezkral Pegggy
    Odhadujem, že na 99,9% robia chyby ľudia a nie prístroje (čo a ako mu dáš, to prístroj odmeria)
    Peggynka Jasné,len som to chápala,že si zadávateľka predstavuje,že sa to robí "ručne".

    da sa pomylit pri testoch DNA?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.