Zavrieť

Porady

PORAĎTE PROSÍM, VOPRED ĎAKUJEM.

OK, skusim byť konkretnejší.

Obdržali sme zákazku od firmy XY, ktorá od nás chce aby sme ju dali vyrobiť. Povedzme, že sme našli výrobcu, ale máme obavy, aby nás tento výrobca neobišiel a neskontaktoval sa na nášho klienta. Neviem, či toto bolo konkrétnejšie. Ako to posúdiť? Know - how? Alebo obchodné tajomstvo?


Kto by mi vedel poradiť???

Chcel by som dať vyrábať produkt do jednej firmy, ale mám obavy, aby ma tá firma neobišla a nenakontaktovala sa na mojho klienta. Vie mi niekto poradiť nejakú zmluvu alebo vzor zmluvy ako tomu predísť???
Ďakujem.
Naposledy upravil igorko2405 : 21.07.05 at 08:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Johanka
    Prepáč, ale vôbec tomu nerozumiem. Skús to konkretizovať.
    Asi myslí vlastný produkt - teda Patent. Know-how?

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    igorko2405
    Kto by mi vedel poradiť???

    Chcel by som dať vyrábať produkt do jednej firmy, ale mám obavy, aby ma tá firma neobišla a nenakontaktovala sa na mojho klienta. Vie mi niekto poradiť nejakú zmluvu alebo vzor zmluvy ako tomu predísť???
    Ďakujem.
    Zadávateľ otázky sa neozýva a nakonkretizuje, no ja si myslím, že on chce dať pre svojho odberateľa volajme ho xx dať vyrábať nejaký výrobok u svojho dodávateľa, volajme ho zz. A on sa bojí aby sa nespojili xx s zz apri budúcej zákazke by igorko2405 obišiel naprázdno. Ale ako tomu zabrániť? Možno spísať s odberateľom zmluvu o exkluzívnej dodávke, v ktorej sa odberateľ zaviaže, že nebude odoberať uvedený výrobok od inej firmy iba od igorka2405.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účtovník 007
    Zadávateľ otázky sa neozýva a nakonkretizuje, no ja si myslím, že on chce dať pre svojho odberateľa volajme ho xx dať vyrábať nejaký výrobok u svojho dodávateľa, volajme ho zz. A on sa bojí aby sa nespojili xx s zz apri budúcej zákazke by igorko2405 obišiel naprázdno. Ale ako tomu zabrániť? Možno spísať s odberateľom zmluvu o exkluzívnej dodávke, v ktorej sa odberateľ zaviaže, že nebude odoberať uvedený výrobok od inej firmy iba od igorka2405.
    a do zmluvy dať ustanovenie o mastnej zmluvnej pokute, ak sa vypovie predčasne.

    PORAĎTE PROSÍM, VOPRED ĎAKUJEM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.