Zavrieť

Porady

odosielanie mesačných výkazov elektronicky

Máte prosím niekto skúsenosti s odosielaním mesačných výkazov elektronicky z MONEY S3 ?
pokúšam sa odoslať 1. krát v tomto roku výkaz do SP a dáva mi chybovú hlášku že softwér počíta zamestnancov podľa odvodov a keď je suma 0 Euro
-/dohodár GP /-tak ho nezapočíta ako to opraviť-... hotline obsadené...
a tiež Do VZP to nejde, treba nejaké XML rozhranie nastaviť ... neviem čo s tým?
Usporiadat
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Odoslanie výkazu xml. do SP elektronicky majú upraviť v novej verzii 11,033 budúci týždeň. To mi odpovedali na hotline v Money S3. Mne tiež vyhodilo túto chybu. SP má na svojej stránke uvedené, že výkazy zasielané elektronicky xml s touto chybou bude akceptovať myslím do 31.3.2009.
Ja som výkaz za január vyriešila tak, že som opravila počet zamestnancom priamo v xml. súbore na správny, a SP akceptovala výkaz bez chýb.

Opravu xml. robím v programe Total Commander, kde si príslušný výkaz xml otvorím klávesou F4, potom je potrebné už len trošku preštudovať tie čísla, čo ti to vyhodí a nájsť kde je to potrebné prepísať. Potom ten súbor uložím pod rovnakým názvom. (súbor - uložiť)

Už som tak opravovala aj registračné listy FO, pretože mi Money nedával tituly a všetko mi prešlo v pohode.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

čo k tomu treba, aby sa z money dali zasielať výkazy do SP, treba v sp niečo aktivovať?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

sybila3 Pozri príspevok
čo k tomu treba, aby sa z money dali zasielať výkazy do SP, treba v sp niečo aktivovať?
So SP musíš uzatvoriť dohodu o EZU /elektronickom zasielaní údajov/, potom Ti dajú prístupové kódy /prihlasovacie meno/ a grid kartu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a ak robím viacej firiem, pre každú firmu zvlášť?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

sybila3 Pozri príspevok
a ak robím viacej firiem, pre každú firmu zvlášť?
Dohodu so SP uzatvára firma alebo živnostník.
Teba nahlási ako účtovníčku, ktorá bude pracovať s ich stránkou. Takže každá firma bude mať iné prihlasovacie meno a grid kartu, ktorú by Ti mala poskytnúť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
a ak robím viacej firiem, pre každú firmu zvlášť?
Áno.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a ak mám kody tak ako postupujem, môžete mi poradiť? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

neporadí nikto, vygenerujem si v programe mesačný výkaz a dám tlač a tam export XML?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
neporadí nikto, vygenerujem si v programe mesačný výkaz a dám tlač a tam export XML?
ak chceš elektronicky zaslať na SP mesačný výkazm je potrebné, aby si si to nahrala na USB kľúč, alebo disketu a potom to z týchto elektronických nosičov nahráš v elektronickej podateľni SP.

PS: nie som Sybila , aby som vedela aký máš program, v každom jednom programe sa to robí inak, aj keď podstata je tá istá, ale kroky sú odlišné.
Naposledy upravil mzdarka renca : 07.09.11 at 09:25
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no píšem do money S3, takže tento program. a nejde to inak ako cez usb kľúč, ešte som nikdy do SP neposielala takže vôbec neviem ani neviem kde by som sa to dočítala.
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Ja síce nemám program „money S3“, ale výkazy odosielam zo mzdového programu. Ja v mojom programe mám ikonku – „do súboru“ – potom to pýta – „disk a cesta, kde sa majú súbory vytvoriť“ – zadám si cestu na príslušný disk - ja na server. Myslím, že by sa to mohlo uložiť aj na ten USB kľúč.
Ďalej si otvorím stránku SP a tam na ich stránke naľavo si otvorím „Elektronický zber údajov“, tam to po mne pýta prihlasovacie meno (SSN) (v mojom prípade je to 10-miestne číslo). Po zadaní sa sa otvorí ďalšie okienko, kde treba zadať – napr. „Grid G6“ a to je napr. „rucl“ – otvorí sa políčko „overiť“ na to kliknem a na nasledujúcej zobrazenej stránke si vyhľadám „odoslanie XML súboru“ – zase kliknem na tento text – ďalšie okienko je „odoslanie XML súboru“ a „prehľadávať“ – cez to prehľadávať nájdem príslušný výkaz, alebo RLFO – kliknem na tento súbor, zadám otvoriť – tým sa súbor vloží do okienka „odoslanie súboru“ na stránke SP a dám odoslať. Potom sa tam pýta niečo ako „uložiť súbor XML“ – tam už presne neviem ale mám dojem, že je tam „uložiť“, to odkliknem (potom to vypíše niečo ako že "súbor sa podarilo uložiť pod číslom ...") a otvorím si z ponuky buď prehľad výkazov alebo RLFO, podľa toho, čo som odosielala. Zobrazia sa mi odoslané výkazy alebo RLFO, keď naň klikneš, tak sa ti otvorí odoslaný súbor a môžeš si ho dať vytlačiť. Ja si tlačím z ponuky hore PDF – je tam aj napr. u RLFO hore „akceptovaný“, dole je napr. aj rozhodujúci čas zaslania.
Neviem, či Ti to nejako pomôže, ale snažila som sa to popísať, keďže momentálne nič neodosielam, neviem presne text, ktorý to vypisuje.
Naposledy upravil vieraaaa : 07.09.11 at 11:32
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

super, ďakujem za podrobný návod
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

Ak Ti to pomôže, budem veľmi rada.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no zadala som cestu aj sa mi uložil ale ked som dala otvoriť, že idem pozrieť prípadne opraviť tak bol nejaký zašifrovaný, má to tak byť?
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

na USB kľúči, alebo v počítači na disku áno - napr. viď.
<pohlavie>1</pohlavie>
</identFO>
- <typRegListuZec typZec="D">
- <prihlaska>
- <identFODopl>
<datNarodenia>04.09.1949</datNarodenia>
Je to síce RLFO, ale výkaz je tiež takýmto štýlom. Ja si tlačím výkaz aj RLFO zo mzdového programu a potom, tak ako som uviedla "PDF" na stránke SP.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no presne takto to bolo, je to v poriadku a potom až na stránke SP to je OK?
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

áno
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no skúsila som odoslať a vypísalo mi to chyba celkovo 40 chýb a nemožno odoslať??????????,nemôže to byť v dátume som zadala skorší dátum?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím poradiť, dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

kde je chyba treba niečo ponastavovať, vôbec sa mi to nedarí odoslať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať