Zavrieť

Porady

DOVP

prosím poraďte, mám živnostníčku, ktorá má malý obchod. Predáva v ňom sama, ale uvažuje že by zobrala dáku silu na DOVP(pár hodín v mesiaci). Je potrebné, aby sa prihlasovala na DÚ, SP a zdrav. poisťovňu ako zamestnávateľ-odvádzateľ poistného a preddavkov?

Alebo by bola lepšia prac. zmluva na kratší prac.úväzok ? Aké máte skúsenosti ? Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    ak zamestná niekoho na DoVP prihlasuje sa ako zamestnávateľ na DÚ a do SP, ak zamestná na pracovnú zmluvu tak sa prihlasuje aj do ZP.

    marika1 je offline (nepripojený) marika1

    marika1
    Keď je to fakt len zopár hodín mesačne, tak stačí DoVP do konca roka - 300 hodín-prihlásiť na DÚ a SP.

    Ale ako to zvyčajne býva,nebude to len zopár hodín mesačne, ale viac, tak by som sa radšej priklonila ku kratšej prac. zmluve. Tam treba DÚ, ZP, SP.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No ja by som nepovedala, že to porieši DoVP?! Veď sa jedná o opakovanú činnosť! A čo takto zmluva podľa ZP §49,ods.6 - pracovný pomer na kratší pracovný čas? Mám pichľavý pocit, že DoVP ti napadne nielen akcia "Vietor", ale i každá kontrola, lebo tam ju určite nemôžeš použiť. Pozri sa do ZP, skús porozmýšľať, myslím, že mi dáš za pravdu! No a odvody ? - samozrejme všetky, inak sa už teraz ani nedá!

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Súhlasím s Ondrejvla , predavačka na DOVP nemôže byť, je to opakujúca sa činnosť.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Lepšia by bola prac. zmluva na kratší prac.úväzok
    Lenka, to je ono ZP §49, ods.6, ako som spomínala vyššie.

    raynita je offline (nepripojený) raynita

    raynita
    Mala som ten istý problém, dala som jej pracovnú zmluvu, v mojom prípade na nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času, kde som musela uviesť maximálny počet hodín do mesiaca. Vykazujem mesačne 20, 30 maximálne do 60 hodín. Minimálna hodinová mzda. DOVP nie je dobrá cesta. Zvolila som druhú najlacnejšiu cestu.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    raynita
    Mala som ten istý problém, dala som jej pracovnú zmluvu, v mojom prípade na nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času, kde som musela uviesť maximálny počet hodín do mesiaca. Vykazujem mesačne 20, 30 maximálne do 60 hodín. Minimálna hodinová mzda. DOVP nie je dobrá cesta. Zvolila som druhú najlacnejšiu cestu.
    No ale ak máš tiež predavačku , tak s tou minimálnou hodinovou mzdou sa mi to nepozdáva, podľa ZP aspoň o jeden stupeň vyššie - 44,90.

    raynita je offline (nepripojený) raynita

    raynita
    znalec
    No ale ak máš tiež predavačku , tak s tou minimálnou hodinovou mzdou sa mi to nepozdáva, podľa ZP aspoň o jeden stupeň vyššie - 44,90.
    Ona má samozrejme 44,90.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.