Zavrieť

Porady

dotaz ohľadne účtu

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či má banka právo zablokovať sumu na účte, resp. exekúkor dať príkaz na zablokovanie účtu, ktorý je zmluvne na mamu a ja som len spoludisponent a exekúcia sa týka mňa. Prosím o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa môjho názoru: exekútor urobil veľkú chybu - zablokoval účet, znejúci na iné meno (majiteľ účtu). Je potrebné sa obrátiť na exekútora, prečo zablokoval nesprávny účet, prípadne toto okamžite oznámiť Slovenskej komore exekútorov s popisom problému a žiadať buď okamžitú nápravu, alebo disciplinárne konanie voči tomuto exekútorovi, ktorý vykonáva neoprávnenú exekúciu.
    Ak to ten exekútor nevie - spoludisponent nemá všetky práva majiteľa účtu (môže len disponovať s účtom - výbery, vklady, prevody v rámci povolení majiteľa. Ale nemôže ten účet zrušiť, meniť heslo a pod. Na takéto má právo jedine majiteľ účtu.)

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    V prvom rade kontaktovať banku. Banka obdržala exekučný príkaz, ktorý mal znieť na Tvoje meno. Alebo snáď znel na meno mamy ? - to hádam nie...
    Ak nemáš vlastný účet, ale si spoludisponentom na inom /maminom/ účte, spýtať sa pracovníka banky, ktorý ten účet zablokoval, na základe čoho tak konal. Nech Ti ukáže predpis, ktorým sa riadil. Ak nepochodíš u výkonného pracovníka, ísť rovno za riaditeľom pobočky. Ale predtým si dobre preštuduj všeobecné obchodné podmienky.
    Požiadať banku o zrušenie blokácie.

    Následne kontaktovať exekútora a položiť mu tú istú otázku - na základe čoho vystavil exekučný príkaz na cudzí účet.
    Apoň taký bol postup kedysi, keď som robila v banke...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podľa môjho názoru nie.....ak je mama majiteľkou účtu...ty si iba spoludisponent.....ale pravdepodobne už exekútor mal číslo účtu.....ako sa k nemu dostal? exekútor písal do všetkých bánk na SK?

    dotaz ohľadne účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.