Zavrieť

Porady

pokuta z DÚ

Prosím o radu... Jedna známa bola evidovaná na ÚP a potom začala robiť finančné poradenstvo. Mala sa zahlásiť ako daňový subjekt na Daňovom úrade, ale urobila to oneskorene a dostala pokutu 2000 Sk. Chce sa odvolať, čím sa dá argumentovať?

Ďakujem
Usporiadat
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

NIČÍM!!!!!!
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Takú odpoveď ale ja neprijímam.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Ak niekto chce robiť finančného poradcu, mal by poznať zákony
Alebo začala bezhlavo "len" podnikať a radiť?
0 0
Jevajs Jevajs

Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

Odvolanie zbytočné. Jediné čo sa dá skúsiť je žiadosť o odpustenie. Ale nedávam tomu veľkú nádej, lebo predsa treba plniť ŠR že áno. A prečo nie práve pokutami. Teraz sa to sype z každej strany.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Alda ma sice pravdu, ale skusit z toho vykluckovat moze. Sice ako poradca by to mala mat v malicku, ale nikto uceny z neba nespadol.
§ 31 odst.1 zakona c. 511/1992 Zb. o sprave dani a poplatkov hovori, ze osoba , kt.ziska opravnenie na podnikanie alebo zacne vykonavat inu zarobkovu cinnost, je povinna daregistrovat do 30 dni. V tejto vete je spojka alebo. Tolko navod, dalej to je uz o samotnom podani odvolania.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Aby som uviedla na pravú mieru - je to akési sprostredkovanie, pre finančnú firmu a keďže ona predtým nemala žiadnu živnosť ani nič, tak by sa mala zaregistrovať. Nie je to také finančné poradenstvo, že z fleku odrecitujem paragrafy a tak... Skôr je to také poradenstvo, kde uložiť peniaze, kedy, v akej výške, aby sa čo najlepšie zhodnotili....
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

i-ka celkom nechápem, čo si tým myslela. Asi som tupá, sorry...

Inak v tom rozhodnutí je, že odvolanie má odkladný účinok...
Už ste sa s tým niekto stretol...?????
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Iriska, aj keď sa Ti príspevok od baranovicova nepáčil, jej krátka odpoveď úplne vystihuje možnosti argumentácie. Daňovníčka porušila svoju povinnosť danú zákonom č. 511 a daňový úrad nemá žiadnu zákonnú možnosť pokutu nevyrubiť. Ináč tých 2000,- Sk je spodná hranica, takže nie je možné pokutu ani znížiť. Ak aj podáte nejaké odvolanie, predpokladám, že DÚ daňové konanie zastaví s odôvodnením, že ste zmeškali zákonom stanovenú lehotu, ktorú DÚ nemôže predĺžiť ani odpustiť jej zmeškanie. Ak si chcete precvičiť podanie na daňový úrad, môžete to skúsiť, ale podľa mňa to žiaden praktický význam nemá.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

iriska
i-ka celkom nechápem, čo si tým myslela. Asi som tupá, sorry...

Inak v tom rozhodnutí je, že odvolanie má odkladný účinok...
Už ste sa s tým niekto stretol...?????
Bud ma zivnost a do 30 dni sa nahlasit, alebo zivnost nema ale vykonava cinnost podla osobitnych predpisov a od prveho prijmu sa zahlasit do 30 dni.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

iriska
i-ka celkom nechápem, čo si tým myslela. Asi som tupá, sorry...

Inak v tom rozhodnutí je, že odvolanie má odkladný účinok...
Už ste sa s tým niekto stretol...?????
iriska, ak má odvolanie neodkladný účinok, treba zaplatiť hneď, napriek tomu, že sa odvolávaš, a ak má odkladný účinok, to znamená, že ak sa odvoláš, počkáš, ako to dopadne a zaplatíš až potom. Ten odkladný účinok je aspoň malá výhoda.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Prepáč Iriska, za strohú odpoveď, ale je to tak, myslím, že odvolaním neuspeješ. Čo sa týka "odpustenia" - odpúšťať sa môžu penále, nie pokuty.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Ja nepotrebujem rady od účtovníkov, ktorí sa riadia len a len podľa zákona a nikdy inak... Pracujem s tým, že sa odpúšťa, kľučkuje s paragrafmi a neplatí... Bohužiaľ v DÚ sa nevyznám. Tak potrebujem radu od niekoho kto sa s tým stretol a uspel.... Viem, že to ide, ale neviem ako...
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Iriska, my máme klientov, radíme, kľučkujeme v ráci zákona, niekedy až na hrane, ale to , že si si nesplnila oznamovaciu povinnosť ti nik neodpustí. A zvlášť, keď už bola vyrubená pokuta. Mne sa nechce citovať zákon, ale ver mi, je to tak. Správce dane m u s í !!!! vyrubiť pokutu. A keď ti ju raz vyrubil, už ti ju nikto nezruší, pretože mu to ukladá zákon a ten správca dane o svoju stoličku na daňovom úrade prísť nechce!!!!!!!! My nie sme "len" účtovníci!!!
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

iriska-myslíš niečo ako keď ide po hlavnej ceste kolóna s prezidentom so zapnutými majákmi,ty z veďľajšej do nich nabúraš a nájdeš si niekoho kto to vybaví bez pokuty a napomenutia?Keď nájdeš ozvi sa,radi sa poučíme.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Nejedná sa o náhodný a jednorazový príjem?, ak áno, tak by sa to dalo s tým zdôvodniť, že ten príjem bol náhodný a jednorazový, jeho daňové vysporiadanie bude v daňovom priznaní na konci zdaňovacieho obdobia.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

p. baranovicova - keďže správca dane MUSÍ tú pokutu vyrubiť, je na druhej strane ako sa z toho dostať.
bepo - jasné, že sa to dá. musíš mať styky
anto - dík, niečo také som už kdesi čosi začula, takže skúsime to ...
Za pokus to stojí, netreba len nečinne sedieť a platiť... všakže?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

DU ti to neodpustí,budeš musieť ísť na súd.A súdiť sa kvôli 2000Sk-ak nemáš lepšiu zábavu tak veľa štastia.Ak venuješ ten čas a námahu užitočnejšie,zarobíš min 5-krát toľko.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

iriska
p. baranovicova - keďže správca dane MUSÍ tú pokutu vyrubiť, je na druhej strane ako sa z toho dostať.
bepo - jasné, že sa to dá. musíš mať styky
anto - dík, niečo také som už kdesi čosi začula, takže skúsime to ...
Za pokus to stojí, netreba len nečinne sedieť a platiť... všakže?
iriska z Tvojich odpovedí cítim, že vieš asi sama najlepšie ako z toho. Držím palce!
My asi v takýchto prípadoch platíme
0 0
Miruška Miruška

Miruška je offline (nepripojený) Miruška

Súhlasím s evinou a bepom. Myslím si, že súdiť sa s Daňovým úradom pre 2000.- Sk je strata času, pričom sa dá vynaložiť energia omnoho lepšie a užitočnejšie. Mám informácie, že majú z Ministerstva financiií príkaz, neodpúšťať penále. To znamená, že je zbytočné podať 500.- Sk kolok. Ale pokuta sa musí zaplatiť, či v sociálnej alebo zdravotnej alebo na daňovom úrade. Súhlasím s evinou, že iriska vie ako z toho von. Keď sa jej to podarí, nech sa s nami podelí o spôsob ako z toho vyšla von. A ak sa jej to nepodarí, tak nech iriska dá tiež vedieť, a utvrdíme sa len v tom, že neexistuje, žiadna právna kľučka proti zaplateniu pokuty.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
iriska
p. baranovicova - keďže správca dane MUSÍ tú pokutu vyrubiť, je na druhej strane ako sa z toho dostať.
Za pokus to stojí, netreba len nečinne sedieť a platiť... všakže?
všetko je pekné, písať môžeš, ale nebude to mať žiadny účinok.. a dávaj si hlavne pozor, ked to nezaplatíš, daňoví exekútori sú veľmi rýchli
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať