Zavrieť

Porady

Predaj osobnej veci škole

Predávam posilňovací stroj nie za účelom zisku, ale len sa ho chcem zbaviť pretože mi doma zavadzia. Predávam ho klasicky cez bazoš a zavolala mi pani, že by o to mala záujem škola, cena je 2000€. Mňa by zaujímalo ako prebieha predaj verejnému sektoru resp. škole. Pani nebola až tak v obraze, tak mi to nevedela povedať. Vravela len toľko, že majú na to vyhradenú podobnú čiastku ako mám ja na inzeráte len potrebujú aby im to schválili a to že budú vedieť až v polke mája.

Moja otázka je či stačí obyčajná kúpno-predajná zmluva, ako pri predaji bazárových vecí alebo treba vystaviť faktúru?(som živnostník, takže bola by aj taká možnosť)
veronikasad prístroj pochádza z tvojej podnikatelskej činnosti ? Ak ano, kedy si ho vyradil z podnikania ?
Broko nie, je to môj osobný majetok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    pokial to nemas zaradene v obchodnom majetku zivnosti (§2,m zakona o dani z prijmov), tak staci kupno-predajna zmluva.... prijem z predaja je pre Teba oslobodeny od dane (§9,1,c)
    Broko vďaka za skorú odpoveď, v obchodnom majetku to nemám takže je to v poriadku a nevadí keď k tomu nemám žiaden doklad resp. faktúru keď som to kupoval...predsa má to snáď viac ako 10 rokov a tažko by som také niečo našiel
    martinez kedze ten predaj nepodlieha dani, tak nemusis pocitat zaklad dane... a ked nemusis pocitat zaklad dane, tak nepotrebujes mat ani doklad o kupe....

    Predaj osobnej veci škole

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.