Zavrieť

Porady

Dobr.poistenie a materská

Bola som zamestnaná 243 dní. Som evidovaná na úrade práce.Chcela by som ist na materskú. Mohla by som sa dobrovolne pripoistit na nemocenske poistenie. Ako dlho by som ho mala platit.Stacilo by 3 mesiace,aby mi 6 mesiacov plynula ochranná lehota.Alebo si ho platit az do materskej. Mozem sa pripoistit,ak som evidovaná na úrade práce?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Neplati za teba stat? Ak za niekoho plati stat, nema si o to pisomne poziadat? Zeny na MD si o to zabudaju ziadat.

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Vsetko zavisi od toho, aku vysoku matersku chces dostavat. Zaujimal by ma vypocet, ci sa oplati z vysokeho zakladu odvadzat a kolko potom dostanes za tych 26 tyzdnov. A mam pocit, ze to ovplyvnuje i prelom roka, ine je ak na MD nastupis v septembri, ine v januari.
    Naposledy upravil mv66 : 23.03.05 at 07:15

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Neviete mi prosim, ak ste uz soc.poistovnu o nieco ziadali, ci je na to nejake specialne tlacivo a kto ma poziadat, aby platil zanho stat. Jedna moja klientka si dala 2.pilier, zamietli jej ho s tym, ze je na MD a stat by za nu platil, iba ak by si o to pisomne poziadala. Ta pani, co jej tuto info poskytla, sa tvarila velmi TRIUMALNE, mala ocividnu radost, ze zase niekto prisiel o peniaze, len preto, ze sa denne nehrabe v zakonoch.
    Toto obdobie sa jej nezapocita do dochodku, bude ho mat nizsi.

    Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

    Ruzickova
    Prečo je rozdiel ked pojdem na materskú v septembri alebo marci. Vsak sa to pocíta z VZ od vzniku poistného, v tomto prípade dobrovol.poistného.Nie?

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Mne volala kolegyna na materskej, že si dala DDP a nemôže si to vybaviť, lebo vraj "SP ju nevedie ako dôchodkovo poistenú osobu". Keď odišla na materskú, odniesla som do SP registračný list o zmene. Neviete niekto, o čo ide?

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Ved pisem, mala podat ziadost, aby za nu platil stat. Zakon sa asi zmenil po jej odchode na MD. Kedy sla na MD?
    Pocita sa z vymer.zakladu z predch. roka, preto rozdiel, ktory mesiac zacina MD.

    Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

    Ruzickova
    Ja viem,že sa berie vym.zaklad z predch.roka,ale ked si budem platit rovnako,tak to pre mna bude jedno,lebo vym.zaklad bude jednaky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.