Zavrieť

Porady

FO a danove priznanie

Som zamestnanec a v priebehu roka som mal 2
zamestnavatelov.
Mam povinnost podat si DP FP typu A?
Diky Mackova
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    Áno daňové priznanie si podávaš sama typ A a priložíš od všetkých zamestnávateľov ročné zúčtovania dane.
    Naposledy upravil Džek : 16.01.05 at 18:12

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Ale, ak si teraz v pracovnom pomere u toho druheho zamestnavatela, tak mozes aj jeho poziadat o rocne zuctovanie.Samozrejme je mu treba dolozit vsetky doklady. Ak Ti vznikne preplatok obdrzis ho skor ako z DU.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Džek
    Áno daňové priznanie si podávaš sama typ A a priložíš od všetkých zamestnávateľov ročné zúčtovania dane.
    V pripade, ze si clovek podava DP, zamestnavatel nevystavuje rocne zuctovanie, ale iba potvrdenie o zdanitelnej mzde a to sa priklada k DP

    Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

    som aká som ... Ludka M
    a čo v prípade , že zamestnanec požiada o ročné zúčtovanie a má príjem z dohody o vykonaní práce - je to o.k. ? spravím mu RZ ? , VDAKA

    sylva je offline (nepripojený) sylva

    sylva
    Áno, urobíš mu ročné zúčtovanie. Ide o príjmy zo závislej činnosti - viď §5 ods.1 zákona o dani z príjmu. T.z., že sa jedná o príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu,....atď. A podľa Zákonníka práce teda ide o príjmy na základe prac. pomeru, dohody o vykonaní práce a dohody o brigádnickej práci študentov. Sylva

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Daska
    V pripade, ze si clovek podava DP, zamestnavatel nevystavuje rocne zuctovanie, ale iba potvrdenie o zdanitelnej mzde a to sa priklada k DP
    Podotknem len, že sa to už volá POTVRDENIE o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti...
    Chcem aj ja poprosiť o radu, min. rok som mala dvoch zamestnávatelov + mi bol vyplatený podiel na zisku z firmy, kde som spolumajitel. Podávam si sama dan. priznanie, je to typ B??

    poruba je offline (nepripojený) poruba

    poruba
    Podľa mňa je to tiež typ B, typ A je len na daň z príjmov zo závislej činnosti a ty máš aj podiel zo zisku - čiže ľudovo povedané z podnikania.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Janulka0203
    Chcem aj ja poprosiť o radu, min. rok som mala dvoch zamestnávatelov + mi bol vyplatený podiel na zisku z firmy, kde som spolumajitel. Podávam si sama dan. priznanie, je to typ B??
    keďže to bol podiel na zisku z minulých rokov (určite pred rokom 2004), tak sa to musí zdaňovať. Ak vám to náhodou nezdanil zdroj, tak si podáte daňové priznanie a podiel si zdaníte 19%.

    drekos je offline (nepripojený) drekos

    drekos
    Ak si podpísala vyhláseni na zdanenie príjmov...že si uplatňuješ nezdanit.časť základu dane-§11,a požiadaš o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň,nemusíš podať daňové(len doloýiš Potvrdenie ozúčtovaných a vyplatených príjmoch....Ak si podpísala Vyhlásenie ...u prvého zamestnávateľa a u druhého nie,požiadaj prvého zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania(tu doložiš Potvrdenie ozúčtovaných a vyplaten.príjmoch... od posledného zamestnávateľa.(Vybrané z Poradca-Daňové priznania.
    drekos

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    drekos, môžeš mi napísať číslo stránky z uvedenej publikácie? ... chcela by som si to pozrieť, ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Započítavate u SZČO vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch do r.08-Platby do fondov aj DDP SZČO?
    Naposledy upravil Paula : 10.02.05 at 18:34

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    drekos, ale to dúfam platí iba v prípade, že má príjmy len zo závislej činnosti, nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.