Zavrieť

Porady

poistenie nehnuteľnosti nezaradenej v obch. majetku výdavok

Dobrý deň,

som živnostníčka. Môžem dať poistenie nehnuteľnosti a alarm do daňových výdavkov, ak ide o majetok nezaradený a neevidovaný v obchodnom majetku? Ide o dom, v ktorom mám otvorenú krčmu. Dom je v bezpodielovom spoluvlastníctve mňa a môjho manžela. Manžel nepodniká.

Ak by som ho chcela evidovať v obchodnom majetku, museli by sa príjmy a výdavky deliť medzi oboch manželov? (Nejde o prenájom)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    dvojka
    Dobrý deň,

    som živnostníčka. Môžem dať poistenie nehnuteľnosti a alarm do daňových výdavkov, ak ide o majetok nezaradený a neevidovaný v obchodnom majetku? Ide o dom, v ktorom mám otvorenú krčmu. Dom je v bezpodielovom spoluvlastníctve mňa a môjho manžela. Manžel nepodniká.

    Ak by som ho chcela evidovať v obchodnom majetku, museli by sa príjmy a výdavky deliť medzi oboch manželov? (Nejde o prenájom)
    Predpokladám, že nehnuteľnosť využívate len na Vaše podnikanie, zmluvu o nájme spísanú nemáte, veď predsa nebudete sama sebe prenajímať svoju vlastnú nehnuteľnosť. Poistenie nehnuteľnosti a alarm, ktorý bol určite podmienkou poisťovne k poisteniu nehnuteľnosti, je podľa mňa možné dať do nákladov, za predpokladu, že tú nehnuteľnosť využívate len na podnikanie. Ak by ste to využívali aj na iné účely, potom by ste to mohli dať do nákladov v pomernej výške napr. k úžitkovej ploche
    využívanej na podnikanie a na iné účely.
    Myslím si, že pri bezodplatnom zaradení vašej nehnuteľnosti do obchodného majetku sa nemusia deliť vaše príjmy a výdavky medzi oboch manželov.

    poistenie nehnuteľnosti nezaradenej v obch. majetku výdavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.