Zavrieť

Porady

Predpis miezd

Ahojte poraďáci, robila by som správne, ak by som ako súčasť predpisu miezd urobila aj
- predpis nároku na príspevok zo SFZ (doprava, regenerácia, stravovanie) takto 472 AE/331 ? Vyplatenie príspevkov by som účtovala 331/221+položka, boli by súčasťou platu zaslaného na účet, ešte predtým by som potrebnú sumu previedla z účtu SFZ na ZBÚ - môže to tak byť?

Druhá otázka - pri stravných lístkoch predpíšem zamestnancovi pohľadávku 335/213. Má byť táto pohľadávka aj v predpise miezd? Ako? Ako ju zruším, keď zrážku za stravné lístky robím z platu, ktorý zasielam na účet? Účtujem obce v URBISe, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mifri je offline (nepripojený) mifri

    mifri
    Tá prvá časť otázky - predpis nároku na príspevok zo SFZ 472 AE/331 asi nie je správne, lebo po zaúčtovaní celého predpisu sa má zostatok účtu 331 rovnať sume čistých miezd. A keď ja zaúčtujem predpis HM 521/331 (pričom 521 je vrátane príspevkov) a k tomu zvlášť nárok na príspevky 472/331, potom budem mať na 331 duplicitu práve o ten predpísaný nárok na príspevky. Ako teda dostanem príspevky na účet 472? Ďakujem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Nie som mzdárka - ale:
    čo zamestnanec dostane zo SF (472 MD) nemôže ísť predsa do nákladov (521 MD); preto to máš duplovane (331 DAL) .

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahoj, ja si myslím, že predpis nároku zamestnancov na "dávky" zo SF je predpísaný správne: 472/331. Zamestnancovi ich vyplatíš v mzde spolu s výplatou, čiastku si prevedieš z účtu SF na výdavkový účet.
    A stravné lístky neúčtujem, ale si myslím, že keď úhradu za stravné lístky zrazíš zamestnancovi zo mzdy tak sa zaúčtuje 222/335. Je to ako zrážka zo mzdy, napríklad ja tak zrážam doplnkové dôchodkové poistenie, iba namiesto účtu 335 používam 379, ale pri lístkoch je účet 335 asi správny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.