Zavrieť

Porady

Najvyšší orgán spoločnosti

Ako postupovať pri zmene sídla už založenej spoločnosti A, ak jediným spoločníkov v tejto spoločnosti je právnická osoba B teda iná spoločnosť?

Stačí rozhodnutie jediného spoločníka, ktoré podpisuje konateľ spoločnosti A alebo je potrebné valné zhromaždenie spoločnosti B, ktoré rozhodne o zmene sídla spoločnosti A?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Podľa mňa stačí rozhodnutie jediného spoločníka - tj. spoločnosti B (ako valné zhromaždenie spoločnosti A). A toto rozhodnutie podpíše konateľ spoločnosti B, ako osoba zodpovedná za rozhodnutia spoločnosti B a zároveň zástupca spoločnosti B.

    Nemyslím si, že je potrebné zvolávať valné zhromaždenie spoločnosti B, nakoľko tejto sa zmena sídla spoločnosti A nijako netýka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    O skutočnostiach zapisovaných do OR rozhoduje Valné zhromaždenie spoločnosti. V tomto prípade je to B,s.r.o.
    takže z toho logicky vyplýva, že je potrebná Zápisnica z VZ spoločnosti B, podpísaná spoločníkmi tejto spoločnosti.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wes Ale sídlo mení spoločnosť A, tak prečo ma zvolávať VZ spoločnosť B? Nemáš tam chybičku? Nie je náhodou potrebná zápisnica z VZ spoločnosti A, kde budú podpísaní všetci spoločníci spoločnosti B, na ktorom sa rozhodne o zmene sídla a zmene zakladateľskej listiny. Overí sa podpis predsedu VZ?

    Otázkou je, či namiesto VZ spoločnosti A nestačí iba rozhodnutie jediného spoločníka podpísaného konateľom spoločnosti B, tak ako to uviedla zlatica. Či má až takú právomoc konateľ rozhodovať bez spoločníkov.
    marjankaj A kto je ten jediný spoločník spoločnosti A? Ako sa ten jediný spoločník rozhoduje?Čo má spoločné konateľ spoločnosti B so spoločnosťou A?
    Čo si tak najprv prečítať obchodný zákonník?
    Wes Veď práve o to ide. Zmenu sídla spoločnosti A môže vykonať iba VZ, ale to je zložené zo spoločnosti B ako jediného spoločníka. Čiže logicky mi vychádza, že spoločnosť B zvolá VZ a odsúhlasí zmenu sídla v spoločnosti A. Následne zasadne VZ v spoločnosti A a rozhodne o zmene sídla na základe rozhodnutia z VZ B.

    Obch. zákonník som čítal a preto sa radím, ako by to spravili iní, ktorí tiež čítali obch. zákonník.
    marjankaj No podľa mňa ako rozhodnutie jediného spoločníka, teda spoločnosti A. Ak je aj spoločnosť A založená jediným spoločníkom, tak rozhodnutím tohto spoločníka, inak VZ spoločnosti A. Prípadne podľa stanov spoločnosti, ak je to tam uvedené. O čom dosť pochybujem.
    KEJKA trochu som upravila odpoveď, ked ako vidím, to zavádzalo k nepresnému výkladu. Saozrejme som mala na mysli VZ A, ale účastníkom je B,s.r.o ako zakladateľ spoločnosti A. Spoločnosť B niekto zastupuje a ten niekto podpíše zápisnicu.
      zbaliť

    Najvyšší orgán spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.