Zavrieť

Porady

Bezdrôtové pripojenie do internetu

Mám pripojenie DSL do internetu s tým, že mám modem Vigor 2600GE-môžem sa pripojiť aj bezdrôtovo a to preto aby sa mohli kolegovia pripojiť svojim notebookom.V poslednej faktúre som zistil, že mám vyfaktúrované veľké množstvo prenesených dát (nad limit) a po telefonáte na operátora som zistil, že sa na môj modem bezdrôtovo pripojil niekto cudzí a sťahoval dáta na môj účet.Poradili mi, že keď nepracujem s internetom, tak mám vypínať modem.Nepoznáte lepšie riešenie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miro_c je offline (nepripojený) miro_c

    miro_c
    Myslím, že to nie je šťastné riešenie, pripájať sa bezdrôtovo na modem (pravdaže, ak sa nedá nakonfigurovať možnosť prístupu). Ja by som volil alternatívu access WiFi pointu (predávajú sa rôzne druhy). Hlavne, aby mal firewall, ktorý sa dá nakonfigurovať. Potom sa modem pripojí káblom k access pointu a ten si potom riadi povolenia pre prístup. Access point potom môže slúžiť aj ako mini HUB pre káblové prepojenie počítačov, pre WiFi prepojenie, niektoré majú v sebe aj Print Server (zdieľaný tlačový server). Tlačiareň sa pripojí k access pointu cez USB a potom cez WiFi sa dá na nej v pohode tlačiť. Dúfam, že v skratke som trochu napomohol k možnosti riešenia.

    Ešte asi niečo k cene, myslím, že začínajú okolo 2.000,-

    pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

    2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac pepo_p
    Takže pozrel som sa na konfiguráciu toho modemu (routru) a zistil som, že si ho môžeš kľudne konfigurovať, lebo je to aj prístupový bod a má firewal a nastavovanie prístupu. Poobzeraj sa v okolí, či nemáš niekoho čo by ti to nastavil na nejaký prístupový kód, ktorý si zadáš do Modemu(routra) aj do PC a potom sa ti tam nikto iný okrem teba nedostane.
    Alebo si dobre prečítaj príručku a skús podľa nej to ponastavovať, nič ťažké to nie je.
    PS. ak by si to pôjdeš skúšať nastavovať a niečo nebudeš vedieť, kľudne napíš SS.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    v prehliadači zadaj:

    192.168.1.1.

    login: admin
    heslo: epicrouter

    klikni na bezdrotove pripojenie
    - malo by tam byť možnosť vypnúť bezdrôtové pripojenie.

    Bezdrôtové pripojenie do internetu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.