Zavrieť

Porady

Je mozne vratit zakupene ojazdene auto od pravnickej osoby?

Dobry den, pred 4 dnami som kupil pouzivane auto od pravnickej osoby. No rozmyslel som si to aj koli technickemu stavu vozidla. Auto ma cca 250000km cize o stave sa uz moc neda rozpravat. Je mozne ho vratit aj bez udania dovodu? Zmluva bola ustanovena v zmysle 588 a nasl. zakona c. 40\1964 Zb. Ja sa tomu neroziem. Prosim poradte mi. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Len samotná zmena názoru jednej zo zmluvných strán na odstúpenie od uzatvorenej zmluvy nestačí, ibaže by to umožňovala samotná zmluva. Po slovensky: Dva krát meraj (=rozmýšľaj) a raz strihaj (=uzatvor zmluvu).

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dôvod na odstúpenie je len ten technický stav vozidla ...inak sa nechytáš .

    Ibaže na odstúpenie od zmluvy by to musela byť solídna závada - porucha vozidla , ktorá by znemožňovala používanie .
    Ibaže o závade na aute , ktoré má najazdených toľko kilometrov , sa proste nedá vravieť ...ide o bežné - morálne opotrebenie súčiastok .
    Pochybujem ale , že Ťa na všetky okolnosti predajca neupozornil na ten stav vozidla a samozrejme , že v zmluve to predajca mal patričnou klauzulou ošetrené .

    Ako draik vraví ....2x meraj , 1 x rež...

    Je mozne vratit zakupene ojazdene auto od pravnickej osoby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.