Zavrieť

Porady

Ojazdené auto na lízing

Prosím Vás, vie niekto, ako je to s odpismi pri lízingu ojazdeného auta? Podnikateľ ho chce použiť na účely podnikania, ide o 7-ročné auto. Môže podnikateľ ako nájomca uplatniť odpisy z takéhoto ojazdeného auta podľa terajších nových podmienok? Teda, je vlastne jedno, či ide o nové alebo ojazdené auto pri uplatňovaní odpisov? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Kristínka,aj mi máme všetko ojazdené autá na leasing.Na montážne práce to vraj stačí na zničenie,kde sa kadečo prepravuje.Postupujeme rovnako ako pri nových autách.Zákon nehovori o nových a starých autách,hovori len o leasingu.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Kristina ak zoženieš tie informacie prosím ťa podel sa so mnou cez súkromnú správu, resp. napíš to tu monžno by to zaujímalo aj ostatných.
    Dakujem

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Tiež by som rada vedieť ako je to s odpismi auta na leasing. My máme tiež všetko staré autá na leasing a doteraz som neuplatňovala žiadne odpisy.

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Aj ja by som chcela materiál na JÚ. Ak zoženiete PROSÍM pošlite mi spávičku.
    Neviem či to Richard nezruší, ale pozrite si www.ceniga.sk je tam o lízingu v PÚ.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Ešte nič nemám, ale čo sa týka tých odpisov, vyplýva to zo zmien v novom zákone o daniach z príjmov 595/2003 - teda prvýkrát už v tomto roku si môže nájomca uplatniť odpisy prenajatého majetku. Ďalej sa píše, že takýto majetok bude možné odpisovať počas 60% zákonom stanovenej doby odpisovania podľa jeho zaradenia do konkrétnej odpisovej skupiny, ale nie kratšie ako 3 roky. Sú tam ďalšie podmienky, ktoré treba dodržať, ale zrejme to ešte nepublikovalo žiadne ekonomické vydavateľstvo.
    A pokiaľ viem, týka sa to iba zmlúv, ktoré boli uzavreté od 1. 1. 2004.
    Naposledy upravil Kristína : 09.06.04 at 07:53

    Machulka je offline (nepripojený) Machulka

    :-) Machulka
    Ak môžem všetkým poradiť, tak táto problematika je riešená v časopiseDane a účtovníctvo 6/2004. Lízing automobilu v roku 2004 - účtovanie u prenajímateľa, účtovanie u nájomcu, účtovanie v jednoduchom a podvojnom účtovníctve.

    Príjemné čítanie.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    porfin
    Aj ja by som chcela materiál na JÚ. Ak zoženiete PROSÍM pošlite mi spávičku.
    Neviem či to Richard nezruší, ale pozrite si www.ceniga.sk je tam o lízingu v PÚ.
    Profin, dik akurat som hladala niečo o leasingu pri ojazdených vozidlach.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Machulka
    Ak môžem všetkým poradiť, tak táto problematika je riešená v časopiseDane a účtovníctvo 6/2004. Lízing automobilu v roku 2004 - účtovanie u prenajímateľa, účtovanie u nájomcu, účtovanie v jednoduchom a podvojnom účtovníctve.

    Príjemné čítanie.
    Konečne som zohnala potrebnú literatúru. Ale neviem, či ide o to isté. Nie je to časopis, ale knižka Dane a účtovníctvo: vzory a prípady 5-6/2004. Naozaj je to tam podrobne vysvetlené aj s príkladmi. Potešilo ma to.

    PanoramixPN je offline (nepripojený) PanoramixPN

    PanoramixPN
    toto je test - potrebujem 3 testy aby som mohol odpovedat na sukromnu spravu, ospravedlnujem sa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.