Zavrieť

Porady

oprávnený výdavok

Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu, či špeciálne ochranné okuliare s filtrom určené na prácu s počítačom teda nie dioptrické môžem zaúčtovať do nákladov ako réžiu v jednoduchom účtovníctve. V podstate sú potrebné pri výkone činnosti. Klient má v predmete činnosti vypracovávanie projektov a poradenskú činnosť a okuliare stáli 5200 Sk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iris07 je offline (nepripojený) iris07

    iris07
    podľa toho, čo píšeš sa mi to zdá ako oprávnený výdavok do réžie (ale nie som z DU

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivancikova
    Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu, či špeciálne ochranné okuliare s filtrom určené na prácu s počítačom teda nie dioptrické môžem zaúčtovať do nákladov ako réžiu v jednoduchom účtovníctve. V podstate sú potrebné pri výkone činnosti. Klient má v predmete činnosti vypracovávanie projektov a poradenskú činnosť a okuliare stáli 5200 Sk.
    Dala by som to ako VOZD.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    V najnovšom čísle časopisu Poradca je riešená problematika bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci so zobrazovacími jednotkami ( vyhláška), snáď sa odvolať na to, že pracuje s počítačom sústavne ...

    TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

    TATRY MKS
    Na výdavkovom doklade by malo byť uvedené "ochranné okuliare" - tak si treba pýtať doklad od optika. Prešlo to aj daňovou kontrolou.

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Celú túto problematiku by bolo potrebné riešiť kompletnejšie a to nie len v zmysle NV č. 276/2006 Z.z. o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách pri práci so zobrazovacimi jednotkami, ale v zmysle Zákona č. 124/2006 Z.z. o bezpečnosti práce (§ 6 ods. 1 písmeno c.) „ Zamestnávateľ je povinný zisťovať nebezpečenstvá a ohrozenia, posudzovať riziko a vypracovať písomný dokument o posúdení rizika pri všetkých činnostiach vykonávaných zamestnancami“. Na základe uvedeného je potrebne potom vypracovať smernicu o poskytovanie osobných ochranných pracovných prostriedkov (vypracuje to Váš bezpečnostný technik) v náväznosti na NV č. 395/2006 Z.z. kde podľa prílohy č. l odstavec 3: Na ochranu zraku sa poskytujú okuliare proti.......rontgenovému, laserovému, ultrafialovému, infračervenému žiareniu, proti osvetleniu a vode. Ja osobne do smernice zaraďujem pre vodičov a referentských vodičov aj okuliare proti osvetleniu. Túto smernicu pri kontrolách vyžadujú inšpektori práce, živnostníci i daniari. Pokiaľ do technik tam uviedol myslím, že by nemal vzniknúť žiaden problém pre nákladovú položku tak ako ostatné OOPP (pracovná obuv, pracovné oblečenie, rukavice a pod.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.