Zavrieť

Porady

Živnosť z dotácie a s.r.o súčasne

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o rady a názory na moju situáciu. Snažila som sa získať príspevok od ÚPSVAR na začatie SZČ, ale pre podnikanie na s.r.o. Žiaľ, keďže končí starý zákon o službách zamestnanosti ku 30.04.2013 je vysoký počet uchádzačov a tak som nezískala miesto ani v poslednej komisii ešte po "starom". Budú sa ma teda týkať už nové podmienky, nového zákona a to mení moju situáciu dosť radikálne, pretože nemôžem žiadať príspevok pre s.r.o, ale už len pre SZČO. Hlavným dôvodom prečo som chcela príspevok na s.r.o. bolo obmedzené ručenie s.r.o. a hlavne oddelenie súkromného a "obchodného" majetku. Som dosť z toho sklamaná, lebo som už podnikla veľa krokov na začatie podnikania a stále by som chcela začať podnikať. Ale neviem či práve na živnosť. Ten príspevok by mi na začiatok určite dosť pomohol.
Bolo mi poradené od pani z úradu: „že si mám založiť živnosť a využiť príspevok z ÚP a pár dní na to by som si založila s.r.o. a podnikala som cez ňu, aby som si neohrozila svoj majetok. A živnosť by som mala podstate len na vyčerpanie dotácie a samozrejme na splnenie podmienok dohody z UP. Viedla by som si dve účtovníctva. Veľa ľudí to takto rieši“
Mne to príde dosť komplikované myslím živnosť z príspevku a súčasne byť konateľ a spoločník s.r.o. súčasne teda 3v1. Ide mi hlavne o zváženie, teda plusy a mínusy tohto stavu a Vaše postrehy na danú situáciu. Určite je za tým viac nielen dvojaké účtovníctvo. Napríklad ma napadlo, že ak mám živnosť a potom aj s.r.o. tak ako živnostník ručím celým svojim majetkom, a keďže by som jedinou spoločníčkou s.r.o. tak by som ručila aj celým majetkom s.r.o za záväzky živnosti? A čo odvody, dane, DPH, nemocenské??? Stojí za to ten príspevok, ale nie? Mala by som si založiť len s.r.o. bez živnosti?
Ďakujem veľmi pekne za rady. Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Živnosť z dotácie a s.r.o súčasne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.