Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestanosti

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohladne nároku na podporu v nezamestnanosti za týchto podmienok: 1.1.2013 som bola zaradená na úrade práce s nárokom na podporu, ktorý trval do konca júna 2013 (v tej dobe mi začala plynúť ochranná doba, nakoľko mi 31.12.2012 skončil pracovný pomer a k tomu dňu som bola v 6 týždni tehotenstva) od 5.7.2013 som začala poberať materskú, ktorá mi končí 27.2.2014, chcem sa spýtať, mám nárok na podporu v nezamestnanosti po skončení materskej dovolenky (rodičovský príspevok by poberal manžel) ak som už nárok na podporu mala od 01-06 2013? (predtým som bola zamestnaná súvisle 12 rokov) ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Poistenie v nezamestnanosti počas materskej a rodičovskej dovolenky trvá len v prípade, ak trvá pracovný pomer, čo nie je tvoj prípad. Nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne ani po skončení rodičovskej dovolenky, takže je úplne zbytočné prepisovať rod.príspevok na manžela.
    Ak má manžel splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch, môže po skončení tvojej materskej tiež poberať materské zo sociálnej poisťovne po dobu 28 týždňov. Materské však nie je možné poberať v súbehu so zamestnaním, musí zamestnávatela požiadač o čerpanie materskej (u otca sa to volá rodičovskej) dovolenky.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nie nemáš nárok na podporu v nezamestnanosti, neodpracovala si od poberania poslednej podpory 2 roky.

    Podpora v nezamestanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.