Zavrieť

Porady

Zmena vysokej školy po Bc.

Čaute, som študentkou TRUNI 3. rok učiteľstvo bio a chem a na II. stupeň by som chcela prestúpiť na FBP- Bezpečnosť a kontrola potravín....mám šancu, že ma príjmu aj keď budem mať bakalára z inej VŠ? Dík za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na to ti snad odpovie len studijne oddelenie danej fakulty.
    Tam si treba zistit, ze s akym vzdelanim si mozes dat ziadost a aj pripladne priblizne, ake rozdielove skusky ci prijimacky by si musela robit.

    Myslis, ze nejaky student ti napise, ze mas alebo nemas sancu?
    (povodne bolo v nazve: Študent z Fakulty biotechnológie a potravinárstva? Potrebujem info....)
    Naposledy upravil ivka70 : 20.07.16 at 08:22
    denys_jay ja som uz na studijne pisala a ochotne tetusky mi nevedia povedat kedze este nemam ukonceny treti rocnik na truni a nevedia ake predmety porobim/ neporobim .....ja som iba chcela vediet od studentov z nitry ci nahodou nepoznaju niekoho kto takto prestupil, aby som si nerobila zbytocne nadeje

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Šancu určite máš. Otázkou ale ostáva, aká je tá šanca vysoká. To sa odvíja aj od toho, aké sú podmienky prestupu-prijatia.
    Takže treba navšíviť študijné oddelenie a urobiť si domácu úlohu. Neboj, to zvládneš, veď už si dospelá.

    monika1991 je offline (nepripojený) monika1991

    monika1991
    šanca je vždy :-D ja som tiež prestúpila po Bc. na inú školu, išlo o podobný odbor, takže príjmačky som nerobila, len odo mňa vyžadovali známky z Bc. štúdia z niektorých predmetov, ktoré boli podmienkou pre prijatie bez príjmačok, avšak mám tam aj spolužiakov, ktorí prestúpili po Bc. úplne z iného odboru a oni už mali klasické príjmacie konanie,ako škola aj uvádzala na svojej internetovej stránke teda museli robiť príjmačky a až potom na škole rozhodovali o ich prijatí/neprijatí....podľa stránky www.portalvs.sk (údaje väčšinou aktualizujú tety so študijného+predpokladam že chces ist denne, ak nie preklikaj sa na to čo hladáš,môže byť zmena) je v podmienkach uvedené že by Ťa mal čakať príjmaci pohovor, príčom podmienkou je že musiš mať absolvovaný program v rovnakom/príbuznom odbore a následne bude zostavený rebríček podla priemeru,avšak ten pohovor je pre študentov z iných škol povinný(viac info na http://www.portalvs.sk/sk/studijny-p...rola-potravin0 a klikni si na podmienky prijatia) čo sa týka toho či je tvoj odbor príbuzný k diplomu som ja dostala,tuším sa to volá dodatok :-D fakt neviem presne ale mala som tam uvedené, v ktorých štúdijných odboroch môžem ďalej pokračovať na 2.stupni....takže ak by si splnila ich podmienky + zmestila sa s priemerom do počtu,kt. príjmajú nádej na prijatie tu je :-D
    Naposledy upravil monika1991 : 20.07.16 at 14:01

    Zmena vysokej školy po Bc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.