Zavrieť

Porady

materská dovolenka

Dala som zamestnankyni výpoveď v skúšobnej lehote k 31.05.2006. Zároveň mi oznámila, že je tehotná, aby som jej pomohla k materskej. Na materskú nastupuje v novembri 2006, je u mňa zamestnaná od 06.04.2006. Čo s tým?<!-- SKYPE_UNIQUE_CODE ENDS -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ak jej chceš pomôcť, tak jej výpoveď nedávaj, pretože pri dnešnej diskriminácii tehotných žien sa pravdepodobne už do pôrodu nezamestná. Zvýš jej plat, aby mala potešujúcu materskú, a nech častejšie odpočíva na neplatenom voľne. V opačnom prípade bude po ukončení pracovného pomeru v ochrannej lehote 6 mesiacov a DVZ sa bude počítať z platu, ktorý u Teba mala od 6.4.2006. Pohľadaj na Porade, je to tu perfektne rozobrané zo všetkých strán.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    dastík
    Dala som zamestnankyni výpoveď v skúšobnej lehote k 31.05.2006. Zároveň mi oznámila, že je tehotná, aby som jej pomohla k materskej. Na materskú nastupuje v novembri 2006, je u mňa zamestnaná od 06.04.2006. Čo s tým?<!-- SKYPE_UNIQUE_CODE ENDS -->
    Ochranná lehota po ukončení PP v tehotenstve je 6 mesiacov. Takže ak dobre počítam november by bol akurát šiesty mesiac ochrannej lehoty. Ale ak by ste si to chceli poistiť, tak by som ju nechala v PP ešte jeden mesiac. Materská by sa jej potom počítala z príjmu za tie mesiace, čo bola u vás zamestnaná. Takže ak by ste jej chceli veľmi pomôcť, môžete jej aj zvýšiť plat.
    Naozaj je tu o MD toho už popísaného kopec, tak ak by ťa ešte niečo zaujímalo, skús preštudovať ostatné témy.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dastík
    Dala som zamestnankyni výpoveď v skúšobnej lehote k 31.05.2006. Zároveň mi oznámila, že je tehotná, aby som jej pomohla k materskej. Na materskú nastupuje v novembri 2006, je u mňa zamestnaná od 06.04.2006. Čo s tým?
    Jedna oprava, nie výpoveď v skúšobnej dobe, ale ukončenie PP. Skús to stornovať, ak sa dá, a chceš k nej byť ústretová.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.