Zavrieť

Porady

Odvody

Ahojte poraďáci!
Viem, že o odvodoch sa na porade už popísalo mnoho a aj som už toho dosť prečítal, ale keďže niektoré príspevky boli navzájom rozporuplné, chcel by som si túto problematiku celkom ozrejmiť.
Zvažujem totižto začatie podn. činnosti (popri zamestnaní). Už som sa v podstate rozhodol pre JU (kôli menšej náročnosti), len by ma ešte zaujímalo, či je možné legálnou cestou vyhnúť sa po začatí činnosti plateniu odvodov do ZP, aspoň v priebehu prvého roka. S odvodmi do SP som to pochopil tak, že tie sa vyrátajú až z prvého DP a platia sa teda až od začiatku ďalšieho zdaňovacieho obdobia. Je to naozaj tak? S odvodmi do ZP som to pochopil tak, že v súvislosti s nulovými príjmami z podnikania z predch. obdobia stačí do tlačiva pre ZP uviesť výšku mesačnej platby 0 Sk. Dá sa to?
Ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Popri zamestnaní si SZČO môže určiť preddavky na zdravotné poistenie vo výške 0,- Sk (oficiálne ak je preddavok menej ako 100,- Sk mesačne, neplatí sa). Pochopil si to veľmi správne. Vidieť, že čítaš...

    rika7 je offline (nepripojený) rika7

    rika7
    Ak si nebudeš uplatňovať žiadne preddavky mohol by ti pri zúčtovaní zdrav.poist. k 30.6.2008 z príjmov za r. 2007 vzniknúť nedoplatok.

    RoxDex je offline (nepripojený) RoxDex

    RoxDex
    rika7 Pozri príspevok
    Ak si nebudeš uplatňovať žiadne preddavky mohol by ti pri zúčtovaní zdrav.poist. k 30.6.2008 z príjmov za r. 2007 vzniknúť nedoplatok.
    ... áno, v prípade, že vykážem zisk, no nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.