Zavrieť

Porady

stravné lístky pre SZČO v PÚ

Dobrý deň. Chcem sa spýtať ako účtovať stravné lístky v PÚ vydávané pre podnikateľa. Zaujíma ma hlavne výdaj. Ako ich dostať do nákladov. Keď sme ich kúpili, zaučtovali sme ich takto:
213/321 hodnota stravných lístkov
343/321 dph z manipulačného poplatku a dopravy
518/321 manipulačný poplatok a dopravné
321/221 úhrada faktúry z bankového účtu

Ako teraz zaúčtovať výdaj lístkov podnikateľovi? A mohla som si vôbec uplatniť tú DPH? Lebo teraz som niekde čítala, že keď si dáva lístky do výdavkov podnikateľ, DPH si uplatniť nemôže. Ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, presne tak, dph si nemôže uplatniť. Nenapísala si hodnotu SL, ale daňovo uznaným nákladom môže byť max.4,20 €

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Stravné lístky pre SZCO v PÚ.
    Ide o fyzickú osobu účtujúcu v podvojnom účtovníctve?
    Alebo ide o prípad, kedy právnícka osoba """zamestnáva""" SZCO ? lebo v tomto prípade nemá SZCO od právnickej osoby nárok na stravné lístky.
    la21 ide o fyzickú osobu účtujúcu v podvojnom účtovníctve. Konkrétne v autodoprave. SZČO aj sám vykonáva dopravu. Čiže keď je na cestách , účtujem mu diéty a keď pracuje doma ( oprava vozidla alebo špedícia), tak mu účtujem stravné lístky. Je to tak vôbec správne?

    stravné lístky pre SZČO v PÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.