Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov - listina nezodpovedných zákazníkov

Dobrý deň,
neviem, či som zle hľadal, ale na môj problém som nenašiel v žiadnej téme odpoveď.
Chcem sa spýtať, či prevádzkovateľ internetového obchodu má právo zverejniť nezodpovedných zákazníkov na čiernej listine? Ide konkrétne napríklad o zákazníkov, ktorí si objednajú tovar na dobierku a neprevezmú ho a podobne... Niektoré obchody to majú a bežne takto zverejňujú zákazníkov.
Ak je to povolené, v akom rozsahu sa môžu zverejňovať títo zákazníci? Ak je zverejnené meno, priezvisko a mesto, neporušuje sa už tým zákon o ochrane osobných údajov?
Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nemôžeš - bol tu už prípad, keď obchod zverejnil iba pre vystrahu vymyslene mená a aj to musel stiahnuť.

    erpanet je offline (nepripojený) erpanet

    erpanet
    Dáša_ Pozri príspevok
    nemôžeš - bol tu už prípad, keď obchod zverejnil iba pre vystrahu vymyslene mená a aj to musel stiahnuť.
    Ďakujem za odpoveď. Takže všetky tie obchody, ktoré zverejňujú takéto "čierne listiny" (našiel som ich na nete veľa) porušujú zákon o ochrane osobných údajov? Aj v prípade, že majú uvedené len meno a priezvisko zákazníka?

    Gaba30 je offline (nepripojený) Gaba30

    Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá stavebnou činnosťou a personálnym leasingom. ...viac Gaba30
    Dobrý deň

    Ak v kostole je vyvesený zoznam o platiteľoch tzv. rokoviny , kde je uvedené meno, priezvisko a adresa, porušujeme tým tiež zákon o ochrane osobných údajov?
    Podľa mňa asi áno, lebo okrem toho, že je tam meno a adresa, výška platby, ešte je to akoby aj zverejnenie náboženskej príslušnosti.

    Prosím o názor.
    A ak je to porušenie, stačí ak by sme mali súhlas od týchto všetkých ľudí so zverejnením údajov, už by to bolo OK?

    Vopred ďakujem.

    Ochrana osobných údajov - listina nezodpovedných zákazníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.