Zavrieť

Porady

dovolenka pocet dni

od septembra nastupujem k inemu zamestnavatelovi. U stareho zamestnavatela mi este zostalo 7+3 dni nevycerpanej dovolenky z 25+3. Tie 3 su ako benefit, mozem aj nemusim ich vycerpat.

Otazka je, ak u stareho zam. koncim k 31.8., preplatia mi zvysnu dovolenku, ci este mi strhnu nieco za uz vycerpane dni? Neviem kolko mam narok za mesiac, 25/12?
veronikasad kolko dní dovolenky za rok 2015 si vyčerpal u súčasného zamestnávatela ?
Wotan vycerpal som 18 dni. 7 mi zostalo, bonusove teraz neratam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok za mesiac je 1/12 z 25 dni.
    Narok do konca augusta teda 8/12 z 25 dni.
    Ako to mate s benefitovou dovolenkou pri ukonceni PP pocas roka si musis zistit v internych oredpisoch.
    Nevycerpanu cast dovolenky, na ktoru vznikol narok do konca PP ti zamestnavatel v poslednej vyplate preplati.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan cize podla toho by mi po ukonceni PP malo zostat cca. 8 dni, mne vsak zostalo len 7, tym padom mi asi strhnu sumu za jeden den
    veronikasad 1,5 dňa dovolenky máš prečerpané (ak ti nevzniká nárok na benefit) a tie by si mal v poslednej výplate vrátiť.
    Wotan ano, diky... kebyze viem co bude, tak si nevycerpam dovolenku a vyplatili by mi ju Ale co uz...
    veronikasad Daj si pozor, aby prac,zmluva u nového zamestnávatela bola uzatvorená od 1.9., aj keď tento deň je sviatok. Ak budeš mať nástup 2.9., u nového zamestnávatela o 1/12 ročného nároku na dovolenku prídeš.
    Wotan aha... dobre vediet..vdaka!
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.