Zavrieť

Porady

nemoc.poistenie dobrovolné

Ak máte niekto skúsenosti s takýmto prípadom poradte. Zamestnanci ktorí dostávajú minimálnu mzdu a z tejto sa im robia odvody chceli by si platiť dobrovolne poistenie,aby počas nemoci,čo sa ľahko môže stať mali z čoho vyžiť.Pýtala som sa na socialky a tam mi povedali,že si to môže platiť ako dobrovolne poistená osoba a ked ochorie bude dostávať 2 x nemocenskú. 1x z minim.mzdy od zamestnávateľa a 1x ako dobrovolne poistená osoba,takže spolu by to bolo aspon okolo 6000,-sk a to by už bolo popri byte aspon na slanú vodu.Je to určite tak? Môže od socialky dostávať 2 x nemocenskú,nie je v tom nejaký háčik?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Môže dostávať aj 3 x nemocenské, samozrejme, len v určitých špecifických prípadoch. Ak niekto bude mať nárok na nemocenské z pracovného pomeru aj z dobrovoľného nemocenského poistenia, musí mu lekár vystaviť 2 potvrdenia o PN. A to platenie DNP by malo trvať aspoň 270 dní, aby z neho paralelne vznikol nárok na nemocenské. Ideálne je platiť sumu, ktorá je rozdielom maxima na platenie nemocenského poistenia
    ( v súčasnosti 23.738 Sk, mení sa to vždy k 1.7. príslušného kalendárneho roka ) a mzdy v zamestnaní. Takže ak má mzdu 6.900 Sk, potom DNP by malo byť zo sumy 23.738-6.900=16.838 Sk. Výška odovodu je 4,4%, teda v peniazoch 741 Sk mesačne.

    venus je offline (nepripojený) venus

    venus
    tiež som sa stretla na socialke s tym, ze ked je niekto zamestnanec aj dobrobolne poistená osoba, musi mu lekar vypisat PN 2x raz sa zaskrtne krizik pri zamestnancovi a na druhom tlacive ako dobrovolne nemoc.poistená osoba.
    Ale neviete nahodou ako je to ked takto poistnenej osobe vznikne nárok na materske, to sa mu maju tiez vypisat dve ziadosti o materskú? zabodla som sa na to spytat v socialke. Dakujem
    Naposledy upravil venus : 19.12.05 at 12:21

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nadviažem na Tóna, pri troche rozmýšľania na tému "rozhodujúce obdobie" na výpočet DVZ, sa dá dosiahnuť nemocenská aj vyššia, ako z 23.738 Sk.
    To však tu už veľakrát povedané bolo, najmä v témach k materskej.

    nemoc.poistenie dobrovolné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.