Zavrieť

Porady

szčo na slovensku, českej národnosti

Dobrý den, ja viem, že je dosť neskoro na takúto tému, ale sú aj szčo, ktorý sa pozabudnú,že majú urobiť danové priznanie.
Mám jednu klientku, je českej národnosti a na slovensku mala od 1.6.2009 živnosť. v čechách bola zamestnaná od 1.1.2009 do 17.2.2009
a potom bola do 1.6 nezamestnaná a od 1.6.09 začala podnikať tu na slovensku. aké tlačivo mám vyplniť ? a potvrdenie o príjme z českej republike mám tiež zadať v danovom priznaní? alebo ako mám postupovať. prosím poraďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    money je offline (nepripojený) money

    money
    najskor je potreba urcit jej rezidenciu a tym padom podla toho zistis ake prijmu bude kde zdanovat. V pripade ze bude rezidentkou SR bude na slovensku zdanovat celosvetove prijmy, t.j. aj prijmy zo zavislej cinnosti z CR. Ak je rezidentkou CR danove priznanie typu B bude podavat, ak jej zdan.prijmy presiahnu 50% z nezd.ciastky alebo nepresiahnu ale sa dostala do straty.

    perta je offline (nepripojený) perta

    perta
    je rezidentkou ČR, podať si chce danové priznanie aj ked nepresahuje zdan. prijmy 50%. budem jej robiť paušálne výdavky. môžem použiť v danovom priznaní aj nezdaniteľnú časť.

    perta je offline (nepripojený) perta

    perta
    to naozaj mi nikto neporadí, ani na danovom úrade mi nevedeli poradiť, a to som si myslela, že tam by to mali vedieť.

    money je offline (nepripojený) money

    money
    neviem ci to je pre teba este aktualne, ale:
    ak je po urceni rezidencie na slovensku danovnikom s obmedzenou danovou povinnostou /rezidencia je v CR/, tak uvedene prijmy zdanuje na slovensku len v pripade vzniku stalej prevadzkarne /§ 16/ a len z prijmov dosiahnutych v SR, a podavat mala danove priznanie typu B a kedze ma na uvedenu cinnost aj zivnostenske opravnenie, zaradi prijmy do §6 a moze k nim uplatnit percentualne vydavky a samozrejme aj nezdanitelnu ciastku na seba.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Známy pracuje v ČR na ČR živnosť už 5 rokov musí podávať DP aj v SR. Samozrejme v ČR daňové podáva....

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Silkov Pozri príspevok
    Známy pracuje v ČR na ČR živnosť už 5 rokov musí podávať DP aj v SR. Samozrejme v ČR daňové podáva....
    Prosím vie niekto

    money je offline (nepripojený) money

    money
    ma trvaly pobyt v SR alebo sa tu zdrziava viac ako 183 dni? ak aspon jedno z toho splna, tak mu vznikne rezidencia v SR a je moznost ze ma rezidenciu aj v CR. v tom pripade treba rozhodnut kde bude rezitentom a to v poradi-staly byt, stredisko ziv.zaujmov atd...ale predpokladam, ze v CR vykonava len zivnost, takze pravdepodobne musi podavat v SR danove priznanie z celosvetovych prijmov...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.