Zavrieť

Porady

Čo všetko patrí pod "ekonomickú správu" a cena za prácu

Dobrý deň
rada by som sa dozvedela, čo všetko zahŕňa okruh "ekonomická správa". Doteraz som nikde ani náznak nenašla, ale nechcem prevziať viac povinností, ako by sa patrilo
Tu prikladám rozpis, čo by som mala na zodpovednosť:

1. Samostatné a prehľadné hospodárenie a vedenie finančných prostriedkov spoločenstva na účte
2. Pravidelné informovanie spoločenstva o hospodárení a výpisoch z účtu a fondu opráv 1x za mesiac a toto odovzdať predsedovi spoločenstva
3. Zabezpečenie spôsobu autorizácie čerpania prostriedkov z fondu podľa podpisového vzoru v banke po odsúhlasení predsedom alebo členom rady
4. Vedenie účtovníctva
5. Vykonávanie všetkých úhrad súvisiacich s prevádzkou spoločenstva
6. Evidencia úhrad príspevku do fondu a zálohových platieb za služby spojené s užívaním bytu a poplatku za výkon správy
7. Stanovenie výšky zálohových platieb za služby spojené s prevádzkou domu a užívaním bytu
8. Vedenie evidencie neplatičov a 1x za štvrťrok ich odovzdať predsedovi spoločenstva na ďalšie riešenie

9. Vypracovanie zmlúv na nových majiteľov bytov a NP
10. Sledovanie splatnosti dodávateľských faktúr za dodané služby, zabezpečenie ich pravidelného a včasného uhrádzania
11. Kontrola správnosti a oprávnenosti dodávateľských faktúr, kópie faktúr odovzdať predsedovi alebo členovi rady na kontrolu
12. Vypracovávanie prehľadu o nezaplatených záväzkoch a pohľadávkach
13. Spracovanie ročného rozúčtovania služieb spojených s užívaním bytu a NP v súlade s platnou legislatívou
14. Na základe výsledkov ročného zúčtovania služieb navrhovanie ďalšieho postupu v stanovení výšky pravidelných zálohových platieb za poskytované služby.

Je niečo, čo tam vyslovene nepatrí a je to v kompetencii predsedu?
Myslím, že tých povinností je viac ako dosť, ide o cca. 58 bytov a 6 NP, ktoré sú v prenájme; podvojné účtovníctvo.
Akú hodnotu má takýto ekonóm? Na porade som videla príspevok, že za 48 b.j. si bral 2500 €/rok.
Za odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    myslím, že ešte doplniť- vymáhanie pohľadávok, (komisionárska zmluva) - predkladanie správy hospodárenie atd -
    Inak záleži na texte mandátnej zmluvy, ktorú uzavrieš s SVB- Ja by som sa poradil s profesionálným správcom, alebo by som si zohnal kópie príslušných zmlúv ako vzor
    Pod tých 2500 eur nechoď - myslím prijateľné pre obidve strany
    Naposledy upravil mackoivan : 24.02.13 at 09:48

    Srnqa je offline (nepripojený) Srnqa

    Srnqa
    Ďakujem za odpoveď, to vymáhanie má na starosti predseda, keď som s nimi hovorila predbežne (nakoľko nie sme ešte dohodnutí), ja im iba vyhodím neplatičov a prípadné problémy by riešila firma na vymáhanie pohľadávok - tak povedal

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    z netu:
    evidenciu zálohových platieb vlastníkov
    vystavuje vlastníkom zálohové predpisy za jednotlivé služby ( Evidenčné
    listy )
    zúčtováva jednotlivé platby
    vykonáva po odsúhlasení technickým úsekom úhrady došlých faktúr do FPOÚ
    vykonáva úhrady došlých faktúr za služby
    pravidelne v štvrťročných intervaloch poskytuje všetkým spravovaným objektom
    v písomnej forme prehľad o tvorbe, čerpaní a zostatku FPOU, stavu nedoplatkov a
    postupe o ich vymáhaní
    spracúva správu o hospodárení za kalendárny rok v spolupráci s Vedúcim
    správy domov
    kontroluje dodržiavanie úhrad od jednotlivých vlastníkov
    na konci zúčtovacieho obdobia vyhotoví vyúčtovanie jednotlivým vlastníkom
    vystavuje Zmluvy o výkone správy pre novoprevzaté objekty a pri zmene
    vlastníkov
    vystavuje faktúry za poskytované služby
    vystavuje všetky hlásenia pre daňové úrady a štatistické hlásenia
    vystavuje potrebné podklady pre banky a stavebné sporiteľne pri čerpaní
    úverov

    Čo všetko patrí pod "ekonomickú správu" a cena za prácu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.