Zavrieť

Porady

pracovný čas vodiča

Ja viem, že sa k tejto otázke venovalo veľa, ale mám konkrétny prípad: Náš šofér ide na služobnú cestu s kolegyňou, ktorá bude trvat dva dni. Jeho pracovná doba je od 6,30 do 14,30 - 7,5 hodín. Na pracovnú cestu nastupuje ráno o 6,00 hod, cesta trvá cca 3 hodiny., školenie bude do 15,00 hod., potom má zabezpečené ubytovanie a na druhý den školenie končí okolo 15,00 hodiny, cesta takisto trvá 3 hodiny.Kolko hodín si má vykazat do mesačného výkazu?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak sa šofér zúčastní aj na školení, prvý deň sa mu počíta ako výkon práce od 06:00 do 15:00, druhý deň od 6:30 do skončenia pracovnej cesty - cca do 18:00.
    Ajdinka a čo v prípade ked sa školenia nezúčastní?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak je sofer na pracovnej ceste a nie jeho zavinenim nepracuje, tak sa mu do pracovneho casu pocita pocet hodin jeho denneho pracovneho casu - bez ohladu na to, ze len 3 hodiny soferoval, pocita sa mu 7,5 hodiny (ak ma 37,5 hod.prac. cas). ak vy soferoval v ten den 12 hodin, pocita sa mu celych 12 hodin.
    Ajdinka ďakujem
    ivka70 Inak, hovori o tom zakon o cestovnych nahradach.

    pracovný čas vodiča

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.