Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovnej zmluvy dohodou + PNka+podpora

Poprosím o informáciu ako je to ak sa dohodnem so zamestnávateľom na ukončení pracovného pomeru dohodou.
Chcel by som navrhnúť dohodu k 28.2.2014 s tým, že mám zmluvu na dobu určitú do júna. Ak sa nemýlim mala by mi plynúť výpovedná doba 1 mesiac.
Ako je najideálnejšie postaviť dohodu, aby som nemusel zostať v práci a aby som mohol dostať odstupné za ten jeden mesiac?

Taktiež by ma zaujímalo ako je to s podporou, mám na nu nárok, aj keby som dal vypoved a nie dohodu? ak sa nemylim je potrebne, aby za posledne 3 roky som mal odpracovane 2 inak nemam narok na podporu.
Je ich mat odpracovane sústavne 2 roky, alebo sa berie od datumu ukoncenia pracovneho pomeru spatne doba 3 roky a mozu tam byt viacerí zamestnávatelia?
Vopred ďakujem za informáciu a pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovný pomer ukončený dohodou v zmysle § 60 ZP končí dohodnutým dňom - neplatí žiadna výpovedná doba.
    ÚP neskúna dôvod skončenia prac.pomeru, podmienkou pre vznik nároku na dávku v nezamestnanosti je trvanie poistenia v nezamestnanosti v dlžke 730 kal.dní v období posledných troch rokov. Neplatí v prípade, ak počas tohto obdobia bola poberaná dávka po dobu 6 mesiacov. Vtedy sa obdobie pred poberaním dávky znovu nezapočítava.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    joyn0101 pod dávkou myslite podporu?
    joyn0101 ak som pred nástupom do zamestnania bol statutarny organ vo firme a platil som si zdravotne poistenie zapocitava sa aj toto obdobie, alebo len obdobie pracovného pomeru u zamestnavatelov? kde sa da preverit, ci mám k dnesnemu dnu narok na podporu, alebo nie? dakujem za radu
    veronikasad Choď na pobočku SP a vyžiadaj si priebeh poistenia.
    joyn0101 dakujem za pomoc
      zbaliť

    Ukončenie pracovnej zmluvy dohodou + PNka+podpora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.