Zavrieť

Porady

Avízo o platbe kartou

Milí poraďáci, chcela by som Vás poprosiť, má niekto skúsenosť s avízami o platbe platobnou kartou od Slovenskej sporiteľne?
Mám totiž takýto problémik a meditujem, ako ho vyriešiť. Podnikateľ príjma tržbu prostredníctvom platobného terminálu. Túto tržbu nahodí do registračnej pokladne, no reálne mu je zaplatená na účet v banke. Z pokladne by som tým pádom mala "vydať" peniaze na priebežnú položku, pretože tržby nemám na uzávierke nijako rozdelené na hotovosť a platobnú kartu a zaúčtujem ich jednou sumou ako príjem hotovosti.
V banke mi je však na účet pripísaná nižšia suma - je ponížená o bankový poplatok za túto platbu (províziu banky). Z inej banky dostávam ku každej platbe avízo, kde mám rozpísané, koľko je tržba, koľko stiahnutý poplatok a výsledná suma, ktorú mi banka kredituje. V prípade SLSP však žiadne takéto avíza nemám a tým pádom nemám na základe čoho zaúčtovať poplatok banky. No ale potom by mi zároveň nesedeli priebežné položky. Predošlá účtovníčka to v banke dávala ako VNZD, ale mne sa tento postup nezdá... Neviem, či zájsť do sporiteľne, aby mi dávali nejaké tie avíza alebo ako postupovať. Poradí niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Ja mam prave pred ocami AVIZA od SLSP. Na AVIZE je presny rozpis sum, ktore boli bankou preplatene v prislusny den podla jednotlivych kreditnych kariet a pri kazdej sume je uvedena presna suma bankovej provizie.
    Skus sa pozriet aj na ZMLUVU O PRIJIMANI KARIET, kde, napr. v nasom pripade, je zmluvne dohodnuta presna odmena (provizia) banke v percentach z kazdej uskutocnenej transakcie podla jednotlivych druhov platobnych kariet. Ak to nemate takto dohodnute, potom by bolo zrejme vhodne obratit sa na banku s dotazom.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Aj ja mam vela takychto predajov cez posterminal a SLSP nam posiela AVIZO tak asi treba poziadat o zasielanie.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ďakujem veľmi pekne. Hneď mi to bolo čudné a pýtala som sa, či tie avíza známa nedostáva. Tvrdila, že nie, takže pekne zájdem do banky.

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    Nám chodí avízo zo SLSP vždy na začiatku mesiaca, sú v ňom uvedené platby kartou za predchádzajúci mesiac. Kópiu avíza spolu s kópiou bočku z terminálu /kt. mám hneď v deň platby/ prikladám k príslušnému výpisu z banky.
    Rozdielom súm z bločku a výpisu viem vypočítať províziu za transakciu a zaúčtovať prijatú platbu kartou na BÚ. keď na začiatku ďalšieho mesiaca príde avízo, len si skontrolujem, či mi to sedí. A prevod peňazí robím cez priebežné položky. Jedna moja známa to však robí cez pohľadávky. Takže neviem?!

    Čo vy na to?
    Naposledy upravil Vlasta Č. : 15.11.06 at 13:54

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Vlasta Č.
    Nám chodí avízo zo SLSP vždy na začiatku mesiaca, sú v ňom uvedené platby kartou za predchádzajúci mesiac. Kópiu avíza spolu s kópiou bočku z terminálu /kt. mám hneď v deň platby/ prikladám k príslušnému výpisu z banky.
    Rozdielom súm z bločku a výpisu viem vypočítať províziu za transakciu a zaúčtovať prijatú platbu kartou na BÚ. keď na začiatku ďalšieho mesiaca príde avízo, len si skontrolujem, či mi to sedí. A prevod peňazí robím cez priebežné položky. Jedna moja známa to však robí cez pohľadávky. Takže neviem?!

    Čo vy na to?
    Aj ja to uctujem cez ucet 261 - Peniaze na ceste. Pouziva sa nielen na ucely prevodu penaznych prostriedkov medzi pokladnicou a bankovym uctom, ale, okrem ineho, aj na platby uskutocnovane platobnymi kartami.

    ivni je offline (nepripojený) ivni

    ivni
    ja to tiež účtujem cez 261 a províziu z avíza alebo ked teda nemam este avizo tak rozdiel medzi platbou cez terminal a sumou na účte na ucet 518
    priklad
    500,- 261/211 vd s platbou cez terminal
    498,- 221/261 bankovy ucet
    2,- 518/261 provizia z aviza

    Avízo o platbe kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.