Zavrieť

Porady

živnosť ???

Dobrý deň.
Chcem s informovať je už pomali polka zdanovacieho obdobia a chcem si založiť firmu no ale teraz mám dilemu či isť do živnosťi do konca roka a potom na s.r.o. alebo isť rovno na s.r.o.... Prosím vás poradťe mi ako by sťe to vy riešili nebudem mať nárok na žiadny štátny prisprevok ani ho nechcem len sa mi jedna o to že by asi bolo najidealnejšie založiť firmu k 1.1.2015 ale dovtedy chcme podnikať.

Ešte jedna otázka pri zakladaní živnosťi ked si dám obchodný nazov živnosťí možem si ho bez probemou potom preniesť na s.r.o. ..

Ďakujem za radu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    v ideálnom prípade kombinácia oboch možností Treba povedať aspoň približne v čom budeš podnikať aké sú predpokladané obraty - potom ide radenie lepšie
    Martin Balaz Jedná sa o projektovanie a ralizáciu osvetlenia v bytových i nebytových priestoroch. plus Montáž, rekonštrukcie, údržba vyhradených elektrických zariadení a od budúceho roka i e-shop zameraný na osvetlovaciu techniku

    predpokladaný obrat no tam by to možno tento rok bolo mesačne okolo 1000 eur
    Dáša_ na tie vyhradené zariadenia nemusí byť živnosť? Ja by som to kombinovala. "Beznákladové" činnosti na živnosť, uplatniť si 40% paušálne náklady. ostatné na s.r.o. Ale stačí ju založiť až na budúci rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.