Zavrieť

Porady

Vrátenie nezákonne preplatenej dovolenky

Zamestnávateľ mi bez môjho súhlasu preplatil dovolenku , na ktorú mi vznikol nárok počas MD v roku 2010.V súčasnosti som na rodič.dov., nastúpiť do práce plánujem až v januári 2013( po dovŕšení 3 rokov dieťaťa). Viem , že podľa zák.práce mám nárok na čerpanie dovolenky po návrate do zamestnania po MD a RD. Môžem zamestnávateľovi vrátiť peniaze, ktoré mi poslal na účet t.j. preplatil mi dovolenku? Ako mám postupovať? Kde v zákone je vymedzené, kedy môže zamestnávateľ dovolenku preplatiť ( mám info, že len v prípade roviazania prac.pomeru).Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A prečo si si založila novú tému? A nepokračuješ v príspevkoch v predošlej téme http://www.porada.sk/t171760-p2-mate...ml#post1968996 aby si to mala všetko na jednom mieste?

    mi75 je offline (nepripojený) mi75

    mi75
    Myslela som ,že to ľahšie vyhľadajú ľudia, ak sa stretnú s problémom vrátenia už vyplatenej dovolenky. Ja som to hľadala a na túto tému som nenašla odkaz- riešenie.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    už sa ti k tomuto problému včera vyjadrila Veronikasad.. zbytočne to tu budeš vypisovať x-krát, stále ti budú odpovedať tí istí..

    keď chceš niečo riešiť, musíš ísť do zamestnania a tam s nimi dohodnúť, čo ďalej.. oni porušili zákon, upozorni ich na to.. my to tu nevyriešime..

    Vrátenie nezákonne preplatenej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.