Zavrieť

Porady

vianočná odmena

ahoooooojte.

prosím potrebujem rýchlo radu, ale naozaj súrne.

ja som tu teraz objavila rok starý príspevok o vianočný odmenách ako ste tu o tom polemizovali.
velmi sa mi to zapačilo.

teraz ide o vela.

sme a.s. a riaditel chce dat vianočné odmeny ale strasne ho škrie, ze musia ist z toho odvody.

vy ste tu ponúkali možnosť, ze to dat ako jubileum a tak by sme sa vyhli odvodom do SP.
keby som mu toto navrhla, určite by nam tie odmeny povyšil aspon o časť tých odvodov. tak mi prosím poradte či je to realne a neškodné.


prosím, prosím
Dana
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[quote=dadia1]ahoooooojte.
prosím potrebujem rýchlo radu, ale naozaj súrne.
ja som tu teraz objavila rok starý príspevok o vianočný odmenách ako ste tu o tom polemizovali.
velmi sa mi to zapačilo.
teraz ide o vela.
sme a.s. a riaditel chce dat vianočné odmeny ale strasne ho škrie, ze musia ist z toho odvody.
vy ste tu ponúkali možnosť, ze to dat ako jubileum a tak by sme sa vyhli odvodom do SP.
keby som mu toto navrhla, určite by nam tie odmeny povyšil aspon o časť tých odvodov. tak mi prosím poradte či je to realne a neškodné.
Ak by odmeny povýšil o odvody, tak by aj tak tá suma vstupovala do VZ a teda zaplatili by viac.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

prečo sa k tomu nikto nevyjadruje?????? prosím.

keby som dala odmenu vo forme jubilea, tak sa mi z toho odvody nepočítaju.
poradte mi .......
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

to akože každý bude mať nejaké jubileum?? ... nie je to veľmi okaté?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dadia1
prečo sa k tomu nikto nevyjadruje?????? prosím.

keby som dala odmenu vo forme jubilea, tak sa mi z toho odvody nepočítaju.
poradte mi .......
Veď som sa Ti vyjadrila.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

no zaplatili by viac, ale ludom a nie poistovni a o to tu ide. za konci minuleho roka sa to tu velmi diskutovalo pod nazvom VIANOČNÁ ODMENA. a tam to vymysleli vo forme jubilea. aby sa vyhli odvodom do poistovne
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

no bolo by to vo forme 5-ročného jubilea založenia firmy. takze by na to mali narok všetci rovnako.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dadia1
no zaplatili by viac, ale ludom a nie poistovni a o to tu ide. za konci minuleho roka sa to tu velmi diskutovalo pod nazvom VIANOČNÁ ODMENA. a tam to vymysleli vo forme jubilea. aby sa vyhli odvodom do poistovne
Trošku si to nepochopila, ak máš vyššiu mzdu a zmestí sa do maxima VZ, tak platia sa odvody maximálne.
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

no ja som to pochopila takto:

ked ma zamestnanec mzdu 10 tis . a mame vyplatit odmenu 5000 SK, tak platim odvody z 15 tis. aj za zamestnanca aj za zamestnavatela.

no a ked mu k jeho 10 tis. - ovej mzde dam jubileum 5 tis. Sk (z jubilea nejdu odvody ziadne ) , tak platim odvody iba zo sumy 10 tis.

tak sa mi zda , ze v tom je rozdiel, nie?
alebo inak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dadia1
no ja som to pochopila takto:
ked ma zamestnanec mzdu 10 tis . a mame vyplatit odmenu 5000 SK, tak platim odvody z 15 tis. aj za zamestnanca aj za zamestnavatela.
no a ked mu k jeho 10 tis. - ovej mzde dam jubileum 5 tis. Sk (z jubilea nejdu odvody ziadne ) , tak platim odvody iba zo sumy 10 tis.
tak sa mi zda , ze v tom je rozdiel, nie?
alebo inak?
Povedala by som to takto, obojstranné nepochopenie, pretože ja som hovorila o odmenách normálnych nie o jubilejných.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Ahojte, takže aby som to aj ja pochopila ked sa jedná o odmeny z jubilia firmy tak sa odvody neplatia? aj ked bude mat jubileum 1.1.2006?
a co potrebujem na to aby som takéto odmeny nohla vyplaiť??
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
ahojte...
Takže aby som to aj ja pochopila správne. keď sa jedná o odmeny z jubilia firmy tak sa odvody neplatia??
a čo ak má firmy jubileum až 1.1.2006??
a čo všetko potrebujem k tomu aby som mohla takéto odmeny z jubilea vyplatit zamestnancom?
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

no podla mna , ked platiš jubilea (samozrejme nie zo zisku), tak odvody neplatis ani do SP ani do ZP. no a potrebujes k tomu nejaky vnutorny predpis alebo niečo take.

a teraz som chcela , aby mi k tomu niekto niečo povedal, či to mozem takto vyplatit.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
sorrry že som to napisala 2-krát...
uz je piatok po obede....
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

keď dobre pozerám zákon o SP aj o ZP, tak do VZ sa odmeny vyplácené pri pracovných a životných jubileách nezahrňajú, to znamená, že je tu cesta ako vyplatiť odmeny a zaplatiť z nich len daň ...
0 0
dadia1 dadia1

dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

no ved o to mi prave išlo. len či to takymto sposobom mozem vyplatit.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

keď máte nejaké pracovné či životné jubileum, tak prečo nie
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
tak teda možem vyplatit odmeny z 10 jubilea firmy???
a urcite neplatím ani SP a ani ZP?
0 0
zdenkaš zdenkaš

zdenkaš je offline (nepripojený) zdenkaš

Odmenu pri pracovnom alebo životnom jubileu môžeš vyplatiť, len si treba na to vypracovať smernicu, aké to jubileum vlastne je. Táto odmena sa zdaňuje, ale sa z nej neplatia odvody do ZP (par.13 odst.2 i Zákona o zdravotnom poistení.) ani do SP (par. 138odst. 2 Zákona o sociálnom poistení).
U nás vyplácame odmenu pri pracovnom jubileu (tu berieme deň výročia nástupu pracovníka do zamestnania) a pri životnom jubileu (okrúhle narodeniny).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kacena26
tak teda možem vyplatit odmeny z 10 jubilea firmy???
a urcite neplatím ani SP a ani ZP?
Môžeš vyplatiť a určite nikomu nič nezaplatíš okrem daňového úradu.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Tweety a co zaplatím daňovému úradu??? vieš a nie som mzdárka..a v tomto mám velkú medzeru...a ešte je aj piatok a už sa mi spomaluje myslenie...
ak by si mohla tak mi to vysvetli po lopate.. dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať