Zavrieť

Porady

dohodar a danove priznanie

Dobry den, mam totalny chaos co mam robit nakolko sa v tychto veciach absolutne nevyznam. Dufam, ze sa vyjadrim jasne a budete mat so mnou trpezlivost
Od 11/2008 som na rodicovskej dov.
Zaroven som od 1.7.2009 zacala popri rodicovskej pracovat na DoPC v jedne firme. + Od 1.9.2009 som zacala na DVP ucit 6hod/tyzdenne v skole. Chcem sa spytat, kedy si musim podat DP? Aku sumu som musela v min.roku prekrocit aby som musela podat DP? Rata sa cista mzda alebo brutto?
Mam podpisat vyhlasenie na zdanenie prijmov fyz.osob od oboch zamestnavatelov? K comu je to dobre?
Potrebujem oboch zamestnavatelov poziadat o RZ??
VELMI VAM VOPRED DAKUJEM ZA ODPOVED
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Stačí, aby si požiadala jedného zo zamestnávateľov /školu/ o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň zo závislej činnosti. To len v tom prípade, ak si mala príjmy zdaňované preddavkovou daňou a nie daňou zrážkovou. Ak sa rozhodneš podať DP, vyžiadaš si potvrdenia o príjme od oboch zamestnávateľov a ak ti zrážali preddavkovú daň a vyplníš ho. Vyhlásenie podpisuješ len u jedného zamestnávateľa, u dvoch súbežne to nie je možné, nakoľko by si si uplatňovala nezdaniteľnú čiastku duplicitne. V tvojom prípade máš nárok na odpočet plnej výšky nezdaniteľnej čiastky. Ak by tvoj príjem nedosahoval výšku NZČ, DÚ ti vráti celú daň /preddavkovú i zrážkovú/.

    sibili je offline (nepripojený) sibili

    sibili
    Dakujem velmi pekne za odpoved...hned mam lepsi pocit
    Aby som to este nejako dostala do tej mojej hlavy - na vyplatnej paske zo skoly mam uvedenu zraskovu dan. Znamena to, ze skolu teda nemozem poziadat o vykonanie rocneho zuctovania? Spravne?
    A naopak z firmy, v ktorej pracujem na DoPC mam uvedeny preddavok na dan - takze si mozem u nich poziadat o RZ?
    Prepacte este jedna otazka - Aku vysku presne moj prijem nemoze presiahnut - Aka je vyska NZČ?
    Vopred dakujem za odpoved na moje pologramotne otazky ale fakt som tieto veci doteraz nikdy nemusela riesit
    FO bol od 1.1.2010 evidovaný na UP do 30.6.2010, pracoval len jeden mesiac na dohodu o praocovnej činnosti uhrn príjmov 100 EUR môže si podať DP typ A aby mu bola vrátená daň ? má nárok na nezdaniteľnú časť?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    FO bol od 1.1.2010 evidovaný na UP do 30.6.2010, pracoval len jeden mesiac na dohodu o praocovnej činnosti uhrn príjmov 100 EUR môže si podať DP typ A aby mu bola vrátená daň ? má nárok na nezdaniteľnú časť?
    mal zrazenú daň ? Povinnosť podať DP nemá, ak ho podá a mal zrazenú daň - DU mu ju vráti. Každý daňovník (s výnimkou SD, PSD, VD a milionárskej dane) má nárok na uplatnenie celoročnej NČZD, bez ohladu na počet mesiacov poberania zdanitelného príjmu

    dohodar a danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.