Zavrieť

Porady

Účtovanie v neziskovke

Prosím poraďte, ako mám účtovať v neziskovej organizácii faktúry, napr. za opravy, služby, propagačný materiál, ktoré nie sú hradené z účtu neziskovej organizácie, ale tieto faktúry sú uhradené priamo zo zahraničia na základe nejakého projektu, kde je presne uvedené, na čo sa môžu ich peniaze použiť. Postupy účtovania hovoria len o darovaní majetku, nie o službách, ktoré sú hradené priamo z EÚ.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    danda
    Prosím poraďte, ako mám účtovať v neziskovej organizácii faktúry, napr. za opravy, služby, propagačný materiál, ktoré nie sú hradené z účtu neziskovej organizácie, ale tieto faktúry sú uhradené priamo zo zahraničia na základe nejakého projektu, kde je presne uvedené, na čo sa môžu ich peniaze použiť. Postupy účtovania hovoria len o darovaní majetku, nie o službách, ktoré sú hradené priamo z EÚ.

    Dakujem
    V prípade neziskovej organizácie, zaúčtuj úhradu zo zahraničia ako dotáciu na základe zmluvy, ktorú máš, potom fa účtuješ do nákladov a úhradu voči dotácii z EÚ, dotáciu do výnosov a faktúry priradíš k nej. Dúfam, že som to napísala zrozumieteľne. Ak nie, ozvi sa.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Prosím Vás mám takýto problém. Neziskovka dostala peniaze z projektu na vybavenie počítačovej učebne. Peniaze sme dostali, učebňa je hotová, výdavky uhradené, len ja teraz nemám predstavu ako to zúčtovať. Viete mi prosím niekto poradiť?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Vsetky prijmy a vydavky spojene s projektom je dobre viest bud na samostatnej analytickej evidencii alebo na samostatnom stredisku organizacie aby boli dobre zuctovatelne a hocikedy sa dali z uctovnictva lahko vytiahnut v pripade kontroly. Utvorte si samostatne stredisko ak to uctovny program dovoli alebo popripade samostatnu zakazku, zauctujte si predpis na prijem financii a na druhej strane vsetky vydavky hradene z tohto prijmu. Pokial poskytovatel financii nevyzaduje specialnu formu zuctovania, urobte tabulku zuctovania v exceli, kde uvediete cislo dokladu, ciastku, jeho uhradu a popripade kopie vsetkych uctovnych dokladov k projektu.

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    Dobrý deň, prosím Vás kto mi viete poradiť, teraz bol prijatý zákon 179/2009 o financovaní škôl s platnosťou od 1.9., ja sa priznám že nerozumiem celkom čo vlastne tam píšu, v každom prípade sa nás to táka, nie je tu niekto kto by mi ho vedel v skratke pretlmočiť do " ľudskej " reči? Veľmi by ste mi tým pomohli

    Účtovanie v neziskovke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.