Zavrieť

Porady

Vykrádanie Porady?

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nakoľko aj téma, ktorej sa to dotýka a o ktorej chcem hovoriť je založená
v okruhu tém - Domácnosť, pridávam po zvažovaní aj ja novú tému, i keď priznám sa, viac by mi "sadla" do tém - Etiketa.

Výroky detí - veľmi rada som sa často prišla odreagovať do tejto témy, veľmi rada som chodievala na Poradu, či si prišla vyliečiť boliestky na tele či na duši.
Občas sa mi stalo, že som niekde našla presne citované myšlienky, alebo slová, ktoré na tejto stránke "vyrozprával" niekto z nás, považovala som to skôr za náhodu, ale takú zvláštnu.
Dnes náhodou sa mi dostal do rúk dnešný denník Nový čas - plátok, ktorý priniesla dcéra a priznám sa, už nepociťujem takú potrebu ísť tam, kde som predtým rada prispievala, jednoducho preto, že považujem za neetické ak redaktor nejakého plátku vykráda myšlienky iných a bez akejkoľvek etiky ich uverejní a vydá za svoje! Etiku dostáva každý z nás do vienka, alebo mu ju rodičia "naočkujú" do duše, ale nie u každého sa ujme. Škoda, potom by sa nemalo stávať to, čo dokáže ten, ktorý sa za Poraďáka pasuje, ale ním nie je. Mám pocit, že niekto úmyselne pozýva do týchto našich "večerníčkov" ďalších s jasným cieľom, možno na tom zarobím, ale možno sa aj mýlim, a preto som sa rozhodla, odteraz city mimo Poradu! Nie je príjemné ich nájsť
v žiadnom periodiku, zvlášť, keď viete, že sú iba moje.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vlasti , ja myslím , že by si mala napísať konkrétne o čo ide , myslím že by to zaujímalo viac ľudí tejto stránky .Ďakujem .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Vlasti , ja myslím , že by si mala napísať konkrétne o čo ide , myslím že by to zaujímalo viac ľudí tejto stránky .Ďakujem .
Zitka, napísala som konkrétne - dnešný Nový čas Nedeľa 3.6.2007, strany 16 - 17, názov článku : Deti: Čím nás rozosmejú.
Lenže v tomto plátku redaktori zásadne neuvádzajú svoje mená, tak sa nečudujme, že sú medzi nami a možno sa "tvária" ako priatelia. Keby som tu nenašla presne výrok, ktorý som pridala do témy ja, opäť si myslím, je to niečo len podobné... Ale výroky, ktoré povedia deti v nečakaných situáciach sú výnimočné a jedinečné, preto som ten svoj aj poznala. Až na to, že "priateľ redaktor-ka" dal dievčatku meno - Zuzka, preto opravujem, nie Zuzka, ale Tánička...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Súhlas, je to hanba a pri úrovni citovaného plátku sa nečudujem, že jeho redaktori používajú ako pracovnú metódu vykrádanie cudzích zdrojov, pod pláštikom anonymity novinára a "samozrejme" bez citovania zdroja.

Osobne sa ma ešte viac dotýka, že značne renomovanejšie, tzv. mienkotvorné noviny používajú Poradu, prípadne dokonca DRAK-a ako nevyčerpateľný zdroj pre svoje články zamerané na oblasť mzdového účtovníctva.

Na ďalšie vaše otázky, o aké noviny ide, vopred odpovedám, že tým nemyslím SME.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Vlasti, ja si vždy poviem: "Na každdú opicu má Pan Boh palicu" .
Dotyčnému (čnej) sa to raz vypomstí, ked niekto klame, podvádza, otočí sa to protinemu niekoľkokrát.
Ked som bola niekedy zúfalá, a stalo sa mi, že ma niekto ťahal za nos, alebo niekto podvádzal a bolo mi to proti srsti, mrzelo ma to, ale nie dlho, dotyčnému sa to vypomstilo. Takže príde rad aj na tohto "dobráka", čo si niečo Tvoje privlastnil .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
betka Pozri príspevok
Vlasti, ja si vždy poviem: "Na každdú opicu má Pan Boh palicu" .
Dotyčnému (čnej) sa to raz vypomstí, ked niekto klame, podvádza, otočí sa to protinemu niekoľkokrát.
Ked som bola niekedy zúfalá, a stalo sa mi, že ma niekto ťahal za nos, alebo niekto podvádzal a bolo mi to proti srsti, mrzelo ma to, ale nie dlho, dotyčnému sa to vypomstilo. Takže príde rad aj na tohto "dobráka", čo si niečo Tvoje privlastnil .
Betka, neprivlastnil si len moje, ale naše, všetky výroky detí, ktoré uviedol sú z tejto témy! Je mi z toho dosť smutno. Taktiež súhlasím s pánom Mihálom, tiež som sa stretla s jeho citáciou v "serióznom" periodiku. Asi stačilo len : CTRL C a CTRL V...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ono je to veľmi jednoduché a novinárska etiketa už dávno vzala za své.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...Vlasti, je mi smutno.

Práve som sem prišla, chcela som trošku "vypnúť" a nasať energiu, nebudem písať prečo... Veru dnes som tie noviny držala v ruke, ale nekúpila som ich, ani neprelistovala (a teraz ma to ohromne mrzí)...v poslednej dobe nestíham čítať, tak by aj tak skončili v zbere neprečítané tak načo zbytočne vyhadzovať korunky... Vzhľadom na to, že spomínanú tému som založila ja, že do nej pravidelne prispievam, cítim sa, akoby ma obarili. Neviem či mám byť rada, že som mala dobrý nápad, či mám byť smutná, že sa to, o čo som sa podelila s Vami ktosi možno zneužil, speňažil, privlastnil si... je mi čudne...
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

georeo Pozri príspevok
...Vlasti, je mi smutno.

Práve som sem prišla, chcela som trošku "vypnúť" a nasať energiu, nebudem písať prečo... Veru dnes som tie noviny držala v ruke, ale nekúpila som ich, ani neprelistovala (a teraz ma to ohromne mrzí)...v poslednej dobe nestíham čítať, tak by aj tak skončili v zbere neprečítané tak načo zbytočne vyhadzovať korunky... Vzhľadom na to, že spomínanú tému som založila ja, že do nej pravidelne prispievam, cítim sa, akoby ma obarili. Neviem či mám byť rada, že som mala dobrý nápad, či mám byť smutná, že sa to, o čo som sa podelila s Vami ktosi možno zneužil, speňažil, privlastnil si... je mi čudne...
Nemáš si čo vyčítať, tvoj zámer bol perfektný - i ja som tam pridala pár výrokov mojich detí, a veľmi som sa na tej stránke bavila. Sú ľudia bez špiku úcty, ktorí sa dokážu bez pocitu viny chváliť cudzím perím - asi v tomto svete proti nim nič nezmôžeme. Je to ich neschopnosť vyprodukovať svoje vlastné dielo.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dnesny NOVY CAS priniesol aj moj manzel a vyroky deti mi hned boli podozrive. Ale rozculovat sa nad tym asi nema vyznam, tento dennik uz malo ludi berie vazne. Jedovat sa ma vyznam len nad tym, co mozeme zmenit. A redaktorov Noveho casu asi nie je v nasej moci vymenit ani vychovat. Jedinym liekom by bolo prestat kupovat ich platok. Ale vela ludi ma rado prave tie ich "pikosky".
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
durisovad Pozri príspevok
Jedinym liekom by bolo prestat kupovat ich platok.
veru, ja nekupujem.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

durisovad Pozri príspevok
Dnesny NOVY CAS priniesol aj moj manzel a vyroky deti mi hned boli podozrive. Ale rozculovat sa nad tym asi nema vyznam, tento dennik uz malo ludi berie vazne. Jedovat sa ma vyznam len nad tym, co mozeme zmenit. A redaktorov Noveho casu asi nie je v nasej moci vymenit ani vychovat. Jedinym liekom by bolo prestat kupovat ich platok. Ale vela ludi ma rado prave tie ich "pikosky".

Tisíckrát súhlasím..........
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Orsz Pozri príspevok
Je to ich neschopnosť vyprodukovať svoje vlastné dielo.
Jedna vec je neschopnosť novinára (čo je na poľutovanie), druhá vec je, že ide o krádež. A kradnúť sa nemá.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
A čo takto napísať otvorený list šéfredaktorovi a načrtnúť mu problém odkiaľ jednotliví pisálkovia čerpajú info pre svoje články a za čo sú určite odmeňovaní. Možno o tom ani netuší a myslí si že má najlepších redaktorov. Podľa mňa by bolo na mieste sa ozvať. Hlavne ak sa jedná o presné citácie. Je to nehoráznosť a niekto by mal na také konanie z vedenia redakcie zareagovať.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Jozef I Pozri príspevok
A čo takto napísať otvorený list šéfredaktorovi a načrtnúť mu problém odkiaľ jednotliví pisálkovia čerpajú info pre svoje články a za čo sú určite odmeňovaní. Možno o tom ani netuší a myslí si že má najlepších redaktorov. Podľa mňa by bolo na mieste sa ozvať. Hlavne ak sa jedná o presné citácie. Je to nehoráznosť a niekto by mal na také konanie z vedenia redakcie zareagovať.
Keby som vedela, ako nájsť ich stránku, určite by som tam pripla ako otvorený list túto tému. Je mi ľúto, ak niekto zneužíva skupinu ľudí vo svoj prospech, nakoľko nie je v jeho schopnostiach aby "porodil" vlastné články.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
www.bleskovky.sk
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Elenka predbiehame sa? Aspoň vidím, že viacerí máme rovnaké myšlienky.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

ondrejvla Pozri príspevok
Keby som vedela, ako nájsť ich stránku, určite by som tam pripla ako otvorený list túto tému. Je mi ľúto, ak niekto zneužíva skupinu ľudí vo svoj prospech, nakoľko nie je v jeho schopnostiach aby "porodil" vlastné články.
Vlasta - máš možnosť vyjadriť sa na www.bleskovky.sk - to je stránka Nového času, je tam aj možnosť diskusií na ich články.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

lenkak Pozri príspevok
Elenka predbiehame sa? Aspoň vidím, že viacerí máme rovnaké myšlienky.
Je nás viac .
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Jozef I Pozri príspevok
A čo takto napísať otvorený list šéfredaktorovi a načrtnúť mu problém odkiaľ jednotliví pisálkovia čerpajú info pre svoje články a za čo sú určite odmeňovaní. Možno o tom ani netuší a myslí si že má najlepších redaktorov. Podľa mňa by bolo na mieste sa ozvať. Hlavne ak sa jedná o presné citácie. Je to nehoráznosť a niekto by mal na také konanie z vedenia redakcie zareagovať.
Budete im iba na smiech, tieto noviny maju celkom jasnu koncepciu a metody prace a sefredaktor presne vie, co robia a ako to robia.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Misomiso, prečo to tak hneď vzdávať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať