Zavrieť

Porady

Vykrádanie Porady?

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nakoľko aj téma, ktorej sa to dotýka a o ktorej chcem hovoriť je založená
v okruhu tém - Domácnosť, pridávam po zvažovaní aj ja novú tému, i keď priznám sa, viac by mi "sadla" do tém - Etiketa.

Výroky detí - veľmi rada som sa často prišla odreagovať do tejto témy, veľmi rada som chodievala na Poradu, či si prišla vyliečiť boliestky na tele či na duši.
Občas sa mi stalo, že som niekde našla presne citované myšlienky, alebo slová, ktoré na tejto stránke "vyrozprával" niekto z nás, považovala som to skôr za náhodu, ale takú zvláštnu.
Dnes náhodou sa mi dostal do rúk dnešný denník Nový čas - plátok, ktorý priniesla dcéra a priznám sa, už nepociťujem takú potrebu ísť tam, kde som predtým rada prispievala, jednoducho preto, že považujem za neetické ak redaktor nejakého plátku vykráda myšlienky iných a bez akejkoľvek etiky ich uverejní a vydá za svoje! Etiku dostáva každý z nás do vienka, alebo mu ju rodičia "naočkujú" do duše, ale nie u každého sa ujme. Škoda, potom by sa nemalo stávať to, čo dokáže ten, ktorý sa za Poraďáka pasuje, ale ním nie je. Mám pocit, že niekto úmyselne pozýva do týchto našich "večerníčkov" ďalších s jasným cieľom, možno na tom zarobím, ale možno sa aj mýlim, a preto som sa rozhodla, odteraz city mimo Poradu! Nie je príjemné ich nájsť
v žiadnom periodiku, zvlášť, keď viete, že sú iba moje.
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

ZEvina Pozri príspevok
Súhlasím so všetkým, čo ste tu napísali o nečestnosti osoby, ktorá kradla naše príspevky. Ja by som dodala len toľko, že zasa na druhej strane v tých novinách aspoň raz bolo niečo pekné a pravdivé (teda ak dodržali ctrl c + ctrl v pri našich príspevkoch).
Tiež ma to napadlo. Pre tých optimistov: aspoň sa môžu tešiť aj iný ľudia.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Takže malá aférka z toho predsa len bude, sledujte blog pána Gabriela Šipoša, www.spw.blog.sme.sk
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Takže malá aférka z toho predsa len bude, sledujte blog pána Gabriela Šipoša, www.spw.blog.sme.sk
Pán Mihál, pozrela som blog pána Šipoša. Ďakujem za všetkých, trošku táto neférovosť menej bolí.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Vlasti, vedela by si mi poslať oscanovaný článok?
Napíšem im do redakcie. Keby to bolo v ohlasoch, zareagoval by som skôr...
Netreba to nechať len tak. Každý jeden prípad budeme riešiť! Ak niečo nájdete, prosím upozornite ma, ja osobne takéto "noviny" nečítam...

Nielen Nový čas, ale aj odborné mesačníky tu chodia na rady... Autori tu samozrejme čerpajú inšpirácie na svoje články.
Dokonca chceli používať komplet celé príspevky (síce s uverejnením zdroja) v jednom z týchto mesačníkov, čo som odmietol.

Momentálne oslovujeme autorov na podvojné účtovníctvo pre pripravovaného DRAKA na podv.účto a nájdu sa aj takí, ktorí nemajú záujem prispievať do takého "ľudového" média ako je Porada.sk, ale zato z nej neváhajú čerpať obsah a predávať ho do "svojich odborných časopisov"...
Naposledy upravil Richard : 05.06.07 at 22:00
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja som si dovolila z toho článku tiež kúštik ukradnúť a urobila som ctrl c a ctrl v , ale asi som to mala zaradiť do témy srandičky:
... pretoze sa takyto postup prieci nasim zasadam...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Richard,
keď príde syn večer domov poprosím ho o oscanovanie a odpošlem. Ja nemám scaner.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dúfam, že sa mi to podarí a bude sa dať príloha otvoriť. ale asi nie, je to obmedzené veľkosťou...
novy cas1 -z.jpg  
novy cas -z.jpg  
1/1
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Podarilo sa, Uf!
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...Vlasti, no to je sila! Nie všetko sa dalo dobre prečítať, ale podstatné som videla - nie všetky mená boli zmenené...a za to dostal redaktor zaplatené?!?

Takže - síce predpokladám, že niekto bude "natoľko rozumný" aby z jednej témy nekopíroval znovu, ale...viac do nej neprispejem... Ale je tu kopa iných "dobre speňažiteľných" tém - Perličky..., Ak sa cítiš... To si mám zakázať samej sebe Poradu? NIE! Som zmätená, lebo sama neviem ako by sa dalo s Vami podeliť o to, čo mám na duši, čo ma trápi alebo naopak teší...a aby sa to nedalo zneužiť...

*Ľubica
Naposledy upravil LubicaN : 07.06.07 at 06:21 Dôvod: nepripojilo mi podpis...
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
nemam slov
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Vlastička, teraz keď si to tam prilepila, som si to mohla pozrieť aj ja a myslím, že tá novinárka nič neporušila. Veď sa pozri, čo je hneď navrchu: CELEBRITY. No a ona si chúďa myslela, že keď máš v profile CCCC, že si dvojnásobná celebrita. Už len čakať, kedy ťa pozvú na Filipíny. A čo už je tá finančná odmena tých úbožiakov pisálkov v Novom Čase oproti pobytu medzi skutočnými celebritami... a možno tam bude aj Erik z vyvolených, lebo ten mi medzi tými celebritami skutočne chýbal.
Georeo, to ma mrzí, že už nechceš do témy Výroky detí prispievať. Na Tvoje výroky tých tvojich detí v tejto téme som sa vždy tešila - spomínali sme ich aj na stretku v Liptove. A kvôli blbosti iných sa ochudobníme o takéto perličky? To už z nás budú ozaj len účtovnícke sucháre? Ľudská blbosť bola, je a bude.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
[i]
georeo;476537 Som zmätená, lebo sama neviem ako by sa dalo s Vami podeliť o to, čo mám na duši, čo ma trápi alebo naopak teší...a aby sa to nedalo zneužiť...[/I
Som jednoznačne proti takýmto praktikám "šikovných" novinárov. Bohužiaľ, článok sa mi nedá dobre pozrieť, takže tam skoro nič nevidím, čiže obsah ani formu nemôžem posúdiť. Ale zverovanie sa internetu takéto riziká prináša, je to tu verejné pre každého, nikdy nevieš, aké indivíduum si niečo prečíta a môže zneužiť oveľa horším spôsobom, ako bol tento. Takže na zverejńovanie príliš osobných vecí by som si dávala predsa len pozor...
Naposledy upravil Leila2006 : 07.06.07 at 09:01 Dôvod: zvýranila som citáciu, lebo mi ju pôvodne nezobralo
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

A kde zostalo pozitívne myslenie? Nadhľad? Že vďaka Novému času sa aj ostatní ľudia dozvedia, čo povedali naše deti a čím si dobíjame energiu, pre prípad, že by ich napadlo, koľko je tu tém do ich plátku ?! V Novom čase si pojmy ako serióznosť, etika, musia redaktori nájsť v slovníku cudzích slov.
"Ľudská blbosť bola, je a bude"- a je to neliečiteľná choroba...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Dav Pozri príspevok
"Ľudská blbosť bola, je a bude"- a je to neliečiteľná choroba...
......alebo " Aj hlúposť je dar boží ".........
0 0
hermiona hermiona

hermiona je offline (nepripojený) hermiona

Mackovka Pozri príspevok
Je to obraz o Slovensku. Len jedno ma mrzí, že toľkým Slovákom ten bulvárny Nový čas vyhovuje a kupujú ho.
Chcem si dovoliť len malú poznámku, že to nie je obraz len o Slovensku.
Konkrétne tento rok písala moja neter diplomovku na Univerzite vo Viedni
u učiteľa,ktorý jej robí neskutočné problémy, diplomovku jej ešte ani neohodnotil, ale zato použil jej krvopotne vypracované tabuľky a grafy vo svojej publikácii a nedal si ani tú námahu aby ich prekreslil. /proste systémom ctrl C-ctrl V./ Takže ľudia bez charakteru nie sú len na Slovensku!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

georeo Pozri príspevok
...Vlasti, no to je sila! Nie všetko sa dalo dobre prečítať, ale podstatné som videla - nie všetky mená boli zmenené...a za to dostal redaktor zaplatené?!?

Takže - síce predpokladám, že niekto bude "natoľko rozumný" aby z jednej témy nekopíroval znovu, ale...viac do nej neprispejem... Ale je tu kopa iných "dobre speňažiteľných" tém - Perličky..., Ak sa cítiš... To si mám zakázať samej sebe Poradu? NIE! Som zmätená, lebo sama neviem ako by sa dalo s Vami podeliť o to, čo mám na duši, čo ma trápi alebo naopak teší...a aby sa to nedalo zneužiť...

*Ľubica
O takéto perličky by som nechcela prísť http://www.porada.sk/showpost.php?p=...&postcount=441
Ja som si úplne predstavovala tú tvoju ratolesť, ako je vylezená na stoličke, vyťahuje nákup a komentuje. Len "pe škečky piiny" som nepochopila, až keď som si to povedala nahlas. A potom som už len leštila monitor.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

abel Pozri príspevok
Vlastička, teraz keď si to tam prilepila, som si to mohla pozrieť aj ja a myslím, že tá novinárka nič neporušila. Veď sa pozri, čo je hneď navrchu: CELEBRITY. No a ona si chúďa myslela, že keď máš v profile CCCC, že si dvojnásobná celebrita. Už len čakať, kedy ťa pozvú na Filipíny. A čo už je tá finančná odmena tých úbožiakov pisálkov v Novom Čase oproti pobytu medzi skutočnými celebritami... a možno tam bude aj Erik z vyvolených, lebo ten mi medzi tými celebritami skutočne chýbal.
Georeo, to ma mrzí, že už nechceš do témy Výroky detí prispievať. Na Tvoje výroky tých tvojich detí v tejto téme som sa vždy tešila - spomínali sme ich aj na stretku v Liptove. A kvôli blbosti iných sa ochudobníme o takéto perličky? To už z nás budú ozaj len účtovnícke sucháre? Ľudská blbosť bola, je a bude.
...ale Elenka! Vlastička a dvojnásobná celebrita? Počítaj pozorne: CCCC - to sú štyri C - teda štvornásobná celebritka - presne ako ja ...
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Leila2006 Pozri príspevok
[i]

Som jednoznačne proti takýmto praktikám "šikovných" novinárov. Bohužiaľ, článok sa mi nedá dobre pozrieť, takže tam skoro nič nevidím, čiže obsah ani formu nemôžem posúdiť. Ale zverovanie sa internetu takéto riziká prináša, je to tu verejné pre každého, nikdy nevieš, aké indivíduum si niečo prečíta a môže zneužiť oveľa horším spôsobom, ako bol tento. Takže na zverejńovanie príliš osobných vecí by som si dávala predsa len pozor...
...ak to chceš vidieť, tak na obrázok klikni opačným myšítkom (Po slovensky pravým tlačidlom myši) a daj si to otvoriť v novom okne. Budeš mať väčší obrázok - a potom keď prejdeš myškou do pravého dolného roku sa ti zobrazí možnosť zväčšiť obrázok - tak je to relatívne čitateľné - aspoň ja som tak "moje Dory" našla...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ľubka, veď mne je to úplne jasné, čo CCCC znamená. Ale vccccuccccla som sa do mozgu tej novinárky, ktorá pozná len skraku CC a hnedˇza tým videla dvojnásobnú CC.
A prosím ťa, neurážaj sa prívlastkom celebrita, to ty ani Vlastička určite nie ste.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tu je odpoveď od šéfredaktora Nového Času:


Pan Bachan,
v najblizsom cisle uvedieme informaciu, ze sme niektore vyroky k clanku cerpali z diskusie na uvedenej stranke. Povazujem to za dostatocnu satisfakciu pre Vas aj Vasich prispievatelov vo verejnej a neuzatvorenej diskusii.
S pozdravom
Jan Bednaric,
Novy Cas
Uvidíme, v akej forme to bude napísané...
Bude to OK Vlasti?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať