Zavrieť

Porady

správnosť zaokrúhlenia základného platu

Poprosím o poradenie k zaokrúhleniu základného platu.
HM 580 odpracované 152 hodín , priemerka 3,4523. Vychádza mi 524,7496 a ja by som zaokrúhlila na 524,76 a program mi robí 524,77.
Čo je správne? Ako Vám zaokrúhli program?
Ďakujem pekne.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Sw ti zaokruhlil priemerku hore, na 3.4524 (580:168), aj mzdu smerom hore, je to spravne
maped Veronika, prosím, tak mi potom vyjde číslo 3.4524x152=524,7648 nemôžem si opraviť to zaokrúhlenie na 524,76 (sw robí 524,77), aby som tam mala HM rovných 580? Lebo dva sviatky mi zaokrúhli 3.4523x16 h=55.24. To bude za máj. Ďakujem ti veľmi pekne.
veronikasad Uz robis výplaty za maj? Lebo april nemal 168 hod
maped nie, len som si to skúšala a potrebujem dostať HM tých 580, či to smiem zaokrúhliť v základom plate o ten cent nadol? Aby bolo 580 a nie 580,01. Máme pevný mes. plat 580.

Ja som kuk aj v mesiaci 04/20 ako som robila, mám základný plat pánečku tiež tak zaokrúh. priemerka 580:176= 3.2954 a 120 hod. odprac. sumu základného platu 395,45. Už je výplata hotová. Nevadí to zaokrúhlenie o cent? Vyšla mám HM tiež 580.

Ďakujem pekne.
veronikasad Pokial mas v danom mesiaci cerpanu dovolenku alebo nejaky paragraf,nic neopravuj, SW pocita spravne a niekedy je to o par centov viac ako 580€.
Ked mas v mesiaci len sviatky, tie su sucastou mesačnej mzdy, vtedy sa mesacna mzda nemeni. Mozno mas v personalistike zle nastavene platenie sviatkov, treba nastavit sviatok platiť mesacnou mzdou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    správnosť zaokrúhlenia základného platu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.