Zavrieť

Porady

Problém s dioptrickými okuliarmi

Dobrý den, dnes som dostala prvýkrát svoje okuliare len tak pre zaujímavost mam na obidvoch očiach -0.75 a ked si ich dám tak vidím akože ostro a všetko takto fajn (som krátkozraká) ale vidím tak trochu divne podlaha je trochu fakt malo vyvíšená a ked cez ne pozeram je to ako iny svet. Neviem ci mam zle dioptrie alebo si len treba oko musí zvyknúť keďže ich mam prvýkrát v zivote Pytlaa som sa kamaratky a ona povedala, že ked jej da očný silnejšie dioptrie tak ju bolia oči a tiež si na to musí zvyknúť a potom v pohode. Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    prave som presla z - 0,5 na - 1,25 ... tiez mam podobny pocit ... vraj treba vydrzat cca 2 tyzdne ale nenosit ich nonstop na ociach ... len ked ich clovek potrebuje (napr. pri soferovani, pozerani TV)
    ak teda aj po cca 2 tyzdnoch budes mat problemy, zajdi na ocne
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Paula Takýto výrazný skok nieje zo dňa na deň.......sa nečudujem, že máš chaos. Pri pravidelných kontrolách nehrozia dva týždne a okuliare môžu byť nonstop.
    avalik nie, nie je to zo dna na den ... bola som u ocnej po 10 rokoch ... nonstop asi nie ... citat sa s nimi neda
    Paula To si zadávateľke asi veľmi nepomohla :-)
    avalik preco? ... napisala som svoju skusenost a odporucala zajst na ocne, ked sa to nezlepsi ... ty si kratkozraka?
    Paula No, dať si skontrolovať zrak raz za desať rokov je krátkozraké...a neboj, už budem ticho...pekný večer prajem :-) A dúfam svoj "desaťročný" komentár nevygumuješ.
    avalik preco kratkozrake? ... mala som -0,5, ktore som nosila ked som mala pocit, ze nevidim dobre ... teraz som bola na ocnom vysetreni nie koli tomu ze vidim horsie - ja som to povazovala ze s okuliarmi vidim dobre. az z vysetrenia vyplynulo, ze to tak nie je ... a na kontrolu mam prist o 2 roky, ked nebudem mat problem ... nevidim dovod "gumovat" moj komentar ... ty to tak zvyknes robit?
      zbaliť

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    ja uz dlho nenosim okuliare, ale az takyto problem si nepamatam. Skor si myslim, ci Vam ich optik nie dobre vymeral, resp. spravil. Skuste si nechat v nejakej dobrej optike premerat oci aj okuliare.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Rozhodne sa s nimi vráť do optiky. Mala som aj ja raz aký pocit, museli mi ich upraviť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Očný (obvodný a často ani ten v špitáli) lekár nerovná sa optometrik (staršie školy z nich o optometrii žiaľ ani netušia). Spravidla nemá na to certifikát a často ani financie na drahé prístroje. Môže nájsť v oku zradu, ale dostatočne zamerať dioptrie a ohnisko - ktoré má každé oko inde - nemôže len na základe čítania písmen či číslic na tabuli , ktorú poznajú deti školopovinné z akože preventívnych prehliadok. To kedysi dávno sme odchádzali od očného k optikovi a ten len zabrúsil sklo, aby sa pomestilo do rámu a . ktorým smerom naše dve oči najlepšie vidia, nikoho nezaujímalo.Takže ,nájsť si optiku, kde sa Tvojim okuliarom budú venovať i hodinu, ak treba a možno budeš prekvapená, ako je to naozaj s tými dioptriami a hlavne dobrým videním:-)

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ja mám tých dioptríí viac a práve čítam túto knihu:
    Mirzakarim Norbekov Jak se zbavit brýlí

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Moj ocny lekar tvrdi, ze ked je dobre namerany vizus, ziadne bolesti, ani neprijemnosti nemaju byt. Ja som nikdy ziadne problemy nemala.

    Problém s dioptrickými okuliarmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.