Zavrieť

Porady

auto v oprave - náhradné auto

Prosím, ako postupovať v prípade, že majiteľ vozidla kúpil nové auto (má ho zaradené v majetku firmy, platca DPH, JÚ). Keďže bola v ňom nejaká výrobná chyba, daná automobilka mu poskytla na 10 dní náhradné vozidlo.
Ak podnikateľ tankoval, do tohto náhradného vozidla, môže si uplatniť blok ako výdavok, má urobiť tiež nejakú knihu jázd alebo ako má postupovať?
Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Podľa mňa môže, určite máte nejaký záznam o tom, že ste auto odovzdali na opravu a bolo Vám poskytnuté náhradné vozidlo. Knihu jázd by som v tomto prípade taktiež viedla; ako inak preukážete spotrebu nakúpených PHM?

    Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

    Chvojkova
    Pri poskytovaní náhradného vozidla, servis robieva zmluvu o prenájme vozidla.
    Pozor na vyúčtovanie . Pri osobných sa nedá uplatniť DPH zo sumy za prenájom , ostatné náklady tak , ako pri vlastnom vozidle.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ak to náhradné auto má pridelené evidenčné číslo, tak servis určite za toto auto platil daň z motorových vozidiel, keďže je vlastníkom a používa ho na podnikanie.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Mickya
    Ďakujem , takže mám od nich zistiť, či je za dané auto zaplatená cestná daň?
    Či je zaplatená daň z motorových vozidiel až také zaujímavé nie je. Nie si jej plátcom a vozidlo máš zmluvne "podchytené". Skôr by som sa zaujímal o technický preukaz, aby som vedel urobiť knihu jázd. To isté je u vozidla z požičovne.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Vozidlá od predajcov jazdia väčšinou na prenosných EČ takže nemajú OEČ ktoré nahrádza TP

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Bepo o väčšinou by sa dalo polemizovať , ale sa nehádam
    Naposledy upravil Lucy : 07.12.05 at 16:33

    auto v oprave - náhradné auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.