Zavrieť

Porady

B3 KV dph uplatnená

ahojte, chcem sa opýtať, ako chápete v časti KV DPH kolónku dph a uplatnená dph. Doteraz som mala s tým skúsenosť len keď bol preplatený celý doklad, takže tak, keď som z niektorú položku drob.nákupu neuznala ako daňovú, tak tam som to rozpisovala na celú dph a uplatnenú dph
Teraz mám nového klienta, čo nakúpi v Tescu 40 položiek do domácnosti a jednu do firmy, Prepláca si z pokladne len tú jednu, teda rozpočítavam DZ a dph a do oboch kolóniek dávam tú istú sumu. Je to tak OK?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    mal si to dať nablokovať zvlášť (ak kúpil niečo drahé), inak ja by som taký doklad nedala do účtovníctva, iné by bolo keby 40 do firmy a jednu osobnú položku
    Naposledy upravil Kristina27 : 08.05.16 at 18:04
    elisabeth Vďaka za odpoveď. Ja tiež hovorím klientom, aby si dali blokovať firemné nákupy zvlášť, ale tento klient je taký exot. A on tie nákupy tam chce mať a v úhrne je to dosť veĺká čiastka. Pýta sa ma, nech mu poviem taký paragraf, kde je to zakázané. Preto som sa na to pýtala, či niekto má skúsenosť s takýmto prípadom a ako to rieši.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.